270 млн доларів за крах «Титаніка»

Коли мова заходить про непотрібність, недоцільність страхування, хочеться згадати всесвітньо відому трагедію. Саме «Титанік», красень-гігант вартістю 7,5 млн доларів, слугує яскравим прикладом того, що страховка може врятувати гроші навіть при 99-відсотковій надійності. Адже 1% невдач завжди залишається.

Як це було

Понад 100 років тому корабель, прозваний непотоплюваним, під протяжне звучання фанфар пішов на дно. Першої ж своєї подорожі просторами Атлантичного океану «Титанік», на борту якого знаходилися пасажири блакитної крові, зіткнувся з айсбергом і припинив своє існування. Звичайно, деяким вдалося врятуватися. Але дорогоцінне майно (а в ті часи аристократи не могли з ним розлучитися ані на мить, і тому всюди тягали за собою) повернути вже не було можливості.

При відплитті під гігантськими гребними гвинтами мало не загинув набагато менший за розмірами лайнер «Нью-Йорк». Можливо, саме ця подія стала першим вісником великої трагедії століття.

Після чотирьох днів мандрів океаном «Титанік» був знищений величезним айсбергом. В результаті зіткнення утворилася пробоїна 90 м завдовжки, що зруйнувала 6 водонепроникних секторів. Вже в цей момент було зрозуміло: загибель корабля неминуча. На борту було майже 2300 пасажирів, з них:

  • врятувалося 717;
  • зійшло в різних портах 31;
  • загинуло 1513.

Члени екіпажу надсилали сигнали лиха, але жодне судно не встигло вчасно прийти на допомогу.

Страховка «Титаніка»

Будівництво найбільшого корабля першої половини 20 століття обійшлося в 7,5 млн доларів. Його застрахували в численних компаніях (більше 70). Однак загальна сума страховки не перевищила 5 млн. Allianz була єдиною страховою фірмою, яка розташовувалася за межами Великобританії. Сума всіх виплат, здійснених у результаті катастрофи, становить 12 мільйонів доларів. Якщо перевести цю цифру на ціни 2010 року та врахувати рівень інфляції, застрахованим особам виплатили 278 млн доларів США.

Трагедія овіяна різноманітними міфами та припущеннями, часом надто сміливими і навіть фантастичними. Згідно з однією з теорій судно, яке розробляли і будували 3 роки, просто не могло так нерозумно наштовхнутися на айсберг. Мовляв, це зробили спеціально. Хто? Керівництво судноплавної компанії, яка страждає від величезних збитків. Навіщо? Щоб отримати фантастично велику на той час суму страховки. Втім, правда це чи ні - досі так і не вдається з’ясувати.

googlef3f44d3f0ec0258c.html