Страхування житла, якого немає

Зараз вигідно купувати житло на стадії будівництва. Увагу молодих родин привертають звабливо низькі ціни. Особливо дешево можна придбати житло, якого, втім, як такого ще немає - лише один фундамент. Але багатьом не до вподоби ця ідея, і навіть низькі ціни не рятують. Ще б пак! Довкола криза: ось візьми я зараз віддай грошенята, а будівництво потім заморозять або й зовсім закинуть. Хто мені тоді гроші поверне? А дійсно, хто? Хіба тільки страхова компанія...

Страховка на стадії фундаменту

У багатьох страхових компаніях вам запропонують програму, яка дозволить захиститися від фінансового ризику за умови катастрофи інвестиційного проекту. При цьому страховка ще недобудованого будинку обійдеться дешевше, ніж кредитування під заставу нерухомого майна. Та й чи багато молодих сімей можуть похвалитися купою нерухомості? «Зараз, почекайте, з кишені дістану».

Тобто страховий договір зменшує витрати по кредиту. У документі зазвичай прописують 2 основні пункти:

  • фінансові ризики (є неодмінною вимогою банківської установи);
  • ризики фізичного знищення квартири або загибелі позичальника.

Останнє цілком може замінити найдорожчий варіант страхування майна - титульний. Це програма, яка застосовується при іпотеці й передбачає страховку ризику втрати прав власності на нерухомість.

Страхування споруджуваної квартири

Купуючи житло, власник може укласти зі страховою компанією договір. У ньому прописуються всі можливі ризики, які можуть загрожувати в майбутньому. Наприклад, актуально захистити свої інвестиції від несвоєчасної здачі будинку державній комісії чи заморозки будівництва. Стихійні лиха виключати теж не варто. Нерідко трапляються і такі випадки, коли одну квартиру (випадково чи спеціально) продають одразу декільком покупцям. І тільки наприкінці будівництва розкривається, що на житло, виявляється, кілька претендентів.

Можна також застрахувати ризик відповідальності кредитованого перед кредитором за неналежну роботу (або й зовсім її відсутність). Вартість пакета по страхуванню в середньому становить 1,5% від суми кредиту. У випадку з приватним будинком цей показник зростає до 2%.

Якщо ви хочете застрахувати об'єкт, який знаходиться в стані будівництва, не поспішайте підписувати документ співінвестування. На аналіз заяви страхова компанія витрачає декілька днів. Вона цілком може зробити висновок, що робота з даним проектом не є доцільною.

googlef3f44d3f0ec0258c.html