Основи особистого страхування

Згідно з визначенням з договору про індивідуальне страхування, страховий випадок - це подія, що спричинила смерть застрахованої особи, принесла шкоду її здоров'ю, позбавила працездатності. Подія, що не завдала шкоди здоров'ю, так само може розцінюватися як повноцінний страховий випадок, але тільки якщо вона буде відноситися до накопичувального типу особистого страхування. Грошові виплати за страховою програмою будуть відрізнятися в залежності від категорії особистого страхування. Тобто страхування життя фізичної особи може гарантувати виплату грошових коштів не тільки в разі летального випадку, але і, наприклад, при досягненні людиною пенсійного віку, для проведення весілля, вступу до ВНЗ - за будь-якої події, зазначеної в документах страхової угоди.

Договір про особисте страхування може мати варіативний порядок страхових виплат. Тобто за деяких обставин виплата страховки може бути на користь страховика, отримувача вигоди або застрахованої особи. Застрахована особа чітко вказується в угоді як суб'єкт, з яким може трапитися страховий випадок, але страхову премію йому платити не потрібно. Отримувач вигоди так само вказується в документі, але він не зобов'язаний виплачувати страхові внески. Якщо страховий випадок відбувається з застрахованою особою, то (якщо це визначено в договорі) гроші будуть виплачені саме отримувачу вигоди. Одна й та сама людина може бути і застрахованою особою, і отримувачем вигоди.

Види та особливості особистого страхування

До особистого страхування належить:

  • страхування життя фізичних осіб;
  • страхування фізичних осіб від захворювань;
  • страхування фізичних осіб від нещасних випадків.

Крім того, сюди відноситься і добровільне медичне страхування. В угоді так само вказується перелік страхових випадків, що гарантують виплату грошових коштів. Наприклад, страховка від хвороб і нещасних випадків гарантує виплату грошей при травмуванні, довготривалій або короткочасній втраті працездатності, інвалідності або смерті застрахованої особи. Суми грошових виплат фіксуються в договорі по кожному окремому випадку.

Медична страховка може купуватися як у добровільному порядку, так і бути обов'язковою,. Вона гарантує не тільки виплату грошової суми, а й надання медичних послуг в зазначених медзакладах міста.

Що стосується вартості поліса особистого страхування, то вона залежатиме від терміну дії договору, віку застрахованої особи, виду страхування. Якщо ви плануєте виїхати за кордон, то можна оформити страховку медичну та від нещасних випадків. В принципі ви можете вибрати будь-який вид страхування свого життя і здоров'я та з упевненістю дивитися в завтрашній день.

googlef3f44d3f0ec0258c.html