Особисте страхування для платників кредитів

Серед іпотечних платників та інших позичальників все більшим попитом користується такий вид страхового поліса, як страхування життя та / або працездатності. Згідно з чинним законодавством придбання даного виду страхування не є обов'язковим. Проте, коли вибір стоїть між придбанням страхового поліса як запорукою 100% видачі кредиту і відмовою в іпотеці, то довго думати не доводиться - оформляється страховий поліс.

Більшості з нас не подобаються думки про смерть і можливі нещасні випадки. Тому страхування життя завжди відходить на другий план. Але такий підхід вельми нераціональний, адже ви можете виявитися єдиним годувальником у родині і за сумісництвом - платником великої кредитної позики. У цьому випадку варто задуматися, хто буде виплачувати іпотеку, якщо відбудеться страховий випадок, який спричинить втрату працездатності або передчасну смерть. Щоб всі кредитні тяготи не перейшли на ваших родичів, потрібно придбати страховий поліс. Оформити його можна на повний термін кредиту. Тобто якщо ви взяли іпотеку на 10 або 20 років, то особисте страхування буде діяти весь цей час.

Взаємна вигода для банку і клієнта

Іпотечні кредити сьогодні, як і раніше, на піку популярності. Інші кредитні позики так само мають досить високий попит, що і є приводом для прояву турботи з боку банку до життя своїх клієнтів. Спрогнозувати заздалегідь, що може трапитися з позичальником через 10-15 років, неможливо. Таким чином, виникає потреба в особистому страхуванні позичальників. Тим паче, що на момент отримання кредиту банк не вимагатиме від клієнта довідки про стан здоров'я. Переваг особистого страхування позичальників кредитів достатньо, основні серед них нікого не змусять засумніватися в раціональності придбання страхового поліса:

  • якщо настане страховий випадок, то банку, який видав кредит, не доведеться виселяти родину позичальника з дому і виставляти на продаж нерухомість;
  • довгостроковість страхового поліса. Погодьтеся, це дуже вигідно, коли страховка діє понад десять років;
  • даний вид страховки охоплює великий спектр страхових випадків, включаючи смерть застрахованої особи та інвалідність з різних причин (у тому числі й через хвороби);
  • відносно недороге оформлення страхового поліса. Оформляючи страховку у нас, ви переконаєтеся, що ціна її на порядок нижча, ніж в інших компаніях, і це ні в якому разі не впливає на її функції.

Оформлення особистої страховки гарантує вигоду як для банку, так і для самої застрахованої особи. По-перше, вигідно, бо страховка розрахована на довгий термін, по-друге - банку не доведеться «заморочуватися», якщо позичальник загине, отримає виробничу травму або покалічиться в автокатастрофі.

Якщо життя клієнта застраховане, то за умови настання страхового випадку решту суми кредиту виплачує страхова компанія. Багато компаній також пропонують приватне страхування позичальників кредитів, що охоплює ряд захворювань, які можуть призвести до інвалідності або втрати життя. Якщо цей пункт буде вписаний в договір страховки, то вартість поліса буде вищою на відсотків 10-15. Крім того, оформляючи поліс, страховик обов'язково врахує сферу діяльності клієнта та його вік. На основі цих двох факторів і формується страховий тариф. Якщо ви, припустимо, займаєтеся екстремальними видами спорту, то страхування життя можна буде оформити за нижчим тарифом.

googlef3f44d3f0ec0258c.html