ДЦВ - Добровільна Цивільна Відповідальність

Стандартний страховий поліс обов'язкової автоцивільної відповідальності (ОСЦПВ) має деякі обмеження щодо страхових виплат. Не завжди сума страховки здатна перекрити збитки від ДТП. Якщо ви бажаєте отримати максимально повний захист, то рекомендуємо обзавестися добровільною цивільною відповідальністю. Ліміти страхових виплат ви обираєте особисто, і в разі чого зможете самі спрогнозувати свої витрати при настанні ДТП.

Страховка ДЦВ - недороге, але ефективне страхування за полісом ОСЦПВ.

Як розрахувати ціну поліса ДЦВ?

Для точного розрахунку поліса вам потрібно вказати:

  1. Водійський стаж;
  2. Місто реєстрацію автомобіля;
  3. Об'єм двигуна;
  4. Юридична або фізична особа;
  5. Марку і модель машини.

Договір діє на всій території України. Його можна укласти на термін від 15 днів до 1 року. Виплата по даному полісу здійснюється в тому випадку, якщо суми за основним обов'язковим страховим полісом недостатньо для покриття збитку.

Що підлягає страхуванню за умовами полісу ДЦВ?

Може бути застрахована цивільно-правова відповідальність автомобіліста, якщо шкода заподіяна третій особі з вини власника автомобіля. Цей поліс відшкодовує витрати на ремонт транспортного засобу і за необхідності на лікування потерпілих. Рекомендується в обов'язковому порядку придбати поліс ДЦВ власникам авто, які переважно пересуваються дорогами великих міст. Адже саме там ризик ДТП найбільш високий. Також він необхідни            й водіям габаритних транспортних засобів і автолюбителям- початківцям. Адже як показує практика, саме ці категорії найчастіше схильні до ризику дорожньо-транспортних пригод.

Важливо знати, що укладення ДЦВ є лише доповненням ОСЦПВ. Це означає, що коли настає страховий випадок (ДТП), спершу починає діяти основний страховий поліс. А добровільний поліс вступає в дію як доповнення при нестачі фінансів на покриття збитку. Єдина проблема в тому, що виплату можна отримати лише тоді, коли вина страхувальника буде доведена судом. А це досить тривалий процес.

Бувають і факти, коли страхова компанія відмовляється сплачувати страховку. Наприклад, якщо водій перебував у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, у нього не було прав на водіння авто, або він зник із місця аварії.

Щоб отримати страховий поліс ДЦВ, необхідна наявність наступних документів:

  • технічний паспорт автомобіля;
  • паспорт власника машини;
  • водійське посвідчення.
googlef3f44d3f0ec0258c.html