Найчастіші запитання по ОСЦПВ

Ми підготували список найпопулярніших питань по обов'язковому страхуванню і розгорнуті відповіді на них.

 

  • Чи потрібно клеїти стікер на лобове скло?

Стікер клеїться за бажанням, його наявність не обов'язкова. Якщо вас зупинить співробітник дорожньої інспекції, для підтвердження факту страхування достатньо пред'явити поліс.

 

  • Чи можна виїжджати за кордон з ОСЦПВ?

Ні. Для поїздок за межі України оформляється спеціальний поліс - «Зелена карта». При настанні страхового випадку за кордоном виплати по ОСЦПВ не здійснюються.

 

  • Які є знижки на обов'язкове страхування?

Якщо ви пролонгуєте договір у своїй СК, вам надається знижка 5% на кожен рік страхування. Ця система називається «бонус-малус», а діє вона за умови безаварійної їзди. Максимальний розмір знижки - 50%, досягти її можна за 10 років.

У ЗУ «Про ОСЦПВ» передбачені пільги:

  1. 50% для пенсіонерів, інвалідів (II групи), учасників війни і чорнобильців (1,2 категорія), які самостійно керують автомобілем;
  2. 100% (звільняються від обов'язкового страхування) інваліди I групи, інваліди війни та особи, що керують транспортом в їх присутності. Пільга в 50% надається громадянам, які самостійно водять машину з робочим об'ємом до 2,5 тис. см3. Якщо при настанні страхового випадку за кермом виявився сторонній (нехай навіть родич), виплата не провадиться.
  3.  
  • Яка є франшиза за полісом?

Сума франшизи може бути встановлена ​​у розмірі до 1 тис. грн. Найчастіше вона встановлюється у розмірі 1000, 500 або 0 грн. Також важливо пам'ятати, що збитки в рамках франшизи не виплачуються. Іншими словами, якщо власник поліса завдав шкоди на 999 грн. а франшиза становить 1000 грн., компенсація не виплачується.

 

  • Чи можна розірвати договір раніше терміну?

Так, але тільки якщо є вагомі причини, які прописані в законодавстві: повне знищення ТЗ, продаж не по генеральній довіреності, смерть власника. У цьому випадку частина невитраченого терміну (365 мінус кількість днів дії договору) переводиться в грошовий еквівалент. Отримана сума може бути перенесена як частина оплати нового договору або виплачена готівкою (з урахуванням комісії на ведення справ, у розмірі 20%).

googlef3f44d3f0ec0258c.html