Пам'ятка власнику ОСЦПВ. Дії при ДТП.

Ми щиро сподіваємося, що наведені нижче поради вам не знадобляться. Але для особистого спокою, рекомендуємо прочитати їх і запам'ятати.

Отже, що робити при ДТП:

  1. Включити аварійку, вийти з машини, оглянути місце події і оцінити збиток;
  2. Надати першу допомогу постраждалим (якщо такі є), розставити знаки аварійної зупинки;
  3. Зателефонувати в call-центр страхової компанії, заявити про те, що трапилося, отримати вказівки про подальші дії;
  4. Викликати інспектора ДАІ і при необхідності аварійного комісара. Якщо сума збитку не перевищує 25 тис. грн, і обидва водії мають при собі поліси "автоцивілки", можна оформити європротокол;
  5. Пам'ятайте: не можна переміщати ТЗ з місця аварії, рухати предмети до з'ясування обставин.

Винуватцеві

Якщо ви стали винуватцем ДТП, у жодному разі не підписуйте сумнівні документи, (неповні протоколи, заяви, розписки) без представника страхової компанії. Факт вини може бути доведений тільки в суді.

Для полюбовного вирішення конфлікту надайте потерпілому повні дані про свою СК. Оформлення виплати лягає на його плечі. Попередьте, що ремонт і компенсація можлива тільки після оцінки збитку компетентною особою.

Протягом 3-х днів після ДТП необхідно звернутися в офіс СК, написати заяву на виплату. При собі мати:

  • договір ОСАГО (в окремих випадках з квитанцією);
  • водійські права;
  • документи на ТЗ (або такі, що підтверджують право керування ним);
  • свідоцтво про реєстрацію автомобіля;
  • довідку від патрульної служби, що зареєструвала ДТП.

Потерпілому

У першу чергу дізнайтеся всі дані про другого учасника: ПІБ, номер телефону, відомості про страхову компанію (вказані в полісі). Постарайтеся знайти свідків.

Протягом 3-х днів вам буде потрібно звернутися в офіс СК винуватця, щоб оформити заяву на виплату. Для цього знадобиться той же пакет документів, що і винуватцю, плюс паспорт та ІПН.

Пам'ятайте: у жодному разі не можна проводити самостійний ремонт автомобіля. Сума збитку буде оцінена представником страховика.

Процес виплати

У законі прописано, що крайній термін вирішення питання про страхову виплату становить 90 днів з моменту отримання заяви. На практиці все відбувається набагато швидше.

Майте на увазі, що прийняття рішення про виплату можливе лише після прийняття судового рішення про визначення винуватця ДТП, адже за договором "автоцивілки" виплата здійснюється лише за збитки, заподіяні з вини страхувальника.

googlef3f44d3f0ec0258c.html