Перехід ОСЦПВ в електронну форму

Автомобілісти на сьогоднішній день мало що знають про страховий поліс ОСЦПВ. Ну, лежить він в бардачку, ну, необхідний при реєстрації авто, але більшість водіїв ніколи не зверталися по його допомогу.

Технологічний прогрес не стоїть на місці - держава також намагається вдосконалювати всі сфери. Страховий поліс ОСЦПВ не став винятком. Перехід обов'язкового страхування авто в електронну форму вже далеко не новина. За останні пару років уряд перейшов від розмов до дій щодо вдосконалення обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності. Були розроблені технічні завдання, прийняті важливі рішення, організована група зі створення електронного поліса. Однак думки автолюбителів з приводу цього нововведення кардинально різняться.

У чому мінуси паперового варіанту страхового поліса?

По-перше, щорічно на оформлення поліса витрачаються тонни паперу, що позначається на екології. Питання про їх зберігання та утилізацію лишається відкритим. Постійна втрата і псування бланків вимагає їхнього обліку, а це досить трудомісткий процес. Собівартість одного бланку - 1,68 грн. Уявіть собі, що в рік на їх створення витрачається близько 14 мільйонів гривень. І це питання може вирішитися за рахунок переходу на електронну форму. Не варто забувати і про те, що на ринку страхування шахраї навчилися підробляти паперові бланки. Проте завдяки електронному полісу можна цього уникнути, оскільки вся інформація буде зберігатися в єдиній базі даних, доступу до якої «аби кому» не буде.

Якою має бути ідеальна електронна система:

  1. Перш за все, вона повинна працювати швидко, оперативно і без збоїв у системі;
  2. Мають бути в наявності мобільні додатки. Це дозволить здійснювати страхування швидше;
  3. Оскільки одночасно на сайті буде знаходитися велика кількість людей, то сервер повинен витримувати подібні навантаження і зберігати якісну роботу;
  4. Безпека має бути на найвищому рівні, щоб шахраї не могли «зламати» дану систему і пробратися в неї.

Приміром, у Латвії вже перейшли на таку електронну систему, і це значно прискорило процес оформлення страхового поліса ОСЦПВ. Для його оформлення потрібно заповнити лише два поля: номер техпаспорта автомобіля та його реєстраційний номер. Система автоматично знаходить детальну інформацію про авто в базі даних, і за бажанням замовника оформляє страховку.

Оплата такого поліса буде здійснюватися за допомогою банківської карти або електронних грошей.

googlef3f44d3f0ec0258c.html