Щоб страховик платив. Як отримати компенсацію?

Чи варто страхувати себе перед поїздкою за кордон? Ви задаєтеся цим питанням, перечитуючи відгуки тих, хто вже мав досвід співпраці зі страховими компаніями. Одні скаржилися на відмову платити компенсацію, інші відзначали бажання страховика максимально заощадити на лікуванні, треті підтверджували справність платежів. Поведінка компанії виправдана - спочатку їй потрібно з'ясувати, що з вами дійсно стався страховий випадок. За законом компенсація не передбачається, якщо:

  • при нанесенні шкоди здоров'ю ви перебували в нетверезому стані;
  • протягом 24 годин без поважної причини асистуюча компанія або сервісний центр страховика не були повідомлені про те, що трапилося;
  • страховий випадок настав після завершення періода страхування.

В інших випадках всі ризики, передбачені договором із страховиком, будуть компенсовані в межах страхової суми.

Екстрені випадки

Якщо потрібна невідкладна допомога (пологи, серцевий напад, сильні кровотечі), в більшості країн світу спочатку обслуговують безкоштовно, а потім виставляють рахунок. Перша дія застрахованого туриста в такому випадку - рятувати своє життя, а не дзвонити в сервісний центр. Якщо ви подорожуєте з кимось, ваш супутник протягом 24 годин встигне зателефонувати компанії і заявити про страховий випадок. Якщо ви фізично не в змозі зробити дзвінок, це поважна причина розглянути ваш випадок в окремому порядку.

Якщо платили самі

Якщо пацієнт зі страховкою потрапив до лікарні в критичному стані і не був здатний подзвонити в СЦ, клініка повинна підтвердити цей факт. Якщо за лікування ви платили самостійно, вимагайте від клініки, лікарів і персоналу чек зі вказівкою вашого діагнозу і вартості всіх послуг. Папери повинні супроводжуватися печатками чи підписами, що підтверджують їх достовірність.

Відповідальність турагентства

Туристи вважають, що краще брати тури, які включають страховку. І дивуються, потрапляючи в форс-мажорні ситуації і стикаючись з відмовою в компенсації. Наприклад, турист знехтував запланованим для його групи автобусом і поїхав на місцевому таксі. Автомобіль потрапив в аварію - в цьому випадку туроператор не несе відповідальності й виграє будь-який суд. Єдиний спосіб уберегти себе від будь-яких неприємностей - індивідуальна медстраховка з відповідною програмою.

googlef3f44d3f0ec0258c.html