Що робити, якщо настав страховий випадок?

Збираючись у відпустку, люди завжди сподіваються, що все буде добре. Та кожен турист, який планує поїхати за кордон, повинен чітко знати, що робити, якщо настає страховий випадок. Припустимо, що мандрівник пошкодив собі ногу, руку чи іншу частину тіла.

Першочергові дії

Протягом доби, а краще одразу ж після події, потрібно зв’язатися із представниками страхової компанії і отримати від них інструкцію подальших дій. Номера потрібних телефонів завжди зазначаються на пам’ятці, яку видають разом із полісом. Тільки після цього можна звертатися по медичну допомогу. Однак якщо стан потерпілого дуже важкий, то звертатися до лікарів можна і треба якнайшвидше.

Якщо застрахована особа не може за станом здоров’я самостійно звернутися до страхової компанії, а допомога їй була надана, то зробити це можуть родичі. Також потерпілий сам може це зробити пізніше, коли його стан покращиться, за умови збереження виписок з лікарні.

Важливі моменти

Існує ще декілька нюансів, які повинен знати кожен застрахований мандрівник.

  • Щоб отримати виплату від страхової компанії, по медичну допомогу слід звертатися у заклади, що мають відповідну ліцензію. Категорично заборонено лікуватися у родичів, навіть якщо вони ведуть свою практику.
  • Якщо турист самостійно сплачує рахунки за медичне обслуговування, купує ліки, то він повинен зберігати всі чеки та квитанції. З ними потрібно звернутися до страховика протягом 15-30 календарних днів після повернення з поїздки додому для отримання відшкодування.
  • У випадку настання нещасного випадку необхідно дзвонити страховому агенту, а не туроператору. Якщо мандрівник не має його контактів (загубив, забув), то турфірма зобов’язана нагадати їх, а не вирішувати питання страховки.
  • Необхідно знати, що в договорах туристичного страхування нерідко передбачається не лише компенсація витрат на лікування, але й додаткові виплати. Для того, щоб їх отримати, слід звернутися в компанію з пакетом документів, які підтверджують страховий випадок.
googlef3f44d3f0ec0258c.html