Страхування від невиїзду

Виявляється, існує і таке. Щоправда, у нас в країні вона не користується великим попитом, незважаючи на те, що останнім часом отримати закордонну візу стало набагато важче. Наші співвітчизники часто сподіваються на щасливий випадок і зовсім не бажають витрачати зайві гроші. А багато туристичних агентств і гадки не мають про те, що є така послуга.

Особливості послуги

Страховка від невиїзду як послуга ніколи не була поширеною. З’явилася вона приблизно три роки тому, проте досі агентства не можуть досягти більш-менш стабільних показників продажу. Всього лише 2-4 поліси на місяць, а то й на рік. А ось на Заході, де відпустку завжди планують, такий вид страхування навіть дуже популярний.

Щоб надавати послугу страхування на випадок невиїзду, компанія зобов’язана мати спеціальну ліцензію. Такий поліс повинен покрити фінансові ризики, які можуть виникнути у випадку скасування поїздки закордон з різних причин. Ними можуть бути:

  • хвороба застрахованої особи, яка не дає змогу відправитися у мандрівку;
  • смерть близької людини;
  • форс-мажорні обставини, на які людина вплинути не в змозі. Як правило, їх перелік зазначається в договорі.

Для того, щоб уникнути обману зі сторони клієнтів, термін дії договору складає два тижні. Окрім того, страхувальник стягує франшизу у розмірі 15%.

Вартість страхового полісу

Страховка від невиїзду мала би бути популярною, однак на вітчизняному ринку спостерігається зовсім інша картина. Причиною такого стану речей є висока ціна послуги. Вартість полісу складає приблизно 3% від ціни путівки, а максимальна страхова сума становить 4000 доларів для поїздки до США та 2000 $ для візиту до Європи. Звісно, ціни визначає кожна страхова компанія самостійно. Часто страхувальники пропонують поліс від невиїзду як додаткову послугу до медичної страховки. Більшість компаній намагаються не співпрацювати з фізичними особами безпосередньо, а продавати поліси тільки через турфірми.

googlef3f44d3f0ec0258c.html