Види страхування туристів

Своїм клієнтам туристична компанія може запропонувати декілька видів даної послуги. Це:

  • страхування майна;
  • медична страховка;
  • страхування від нещасних випадків;
  • страхування на випадок неможливості виїзду (скасування поїздки);
  • поліс на випадок затримок транспорту;
  • страховка поїздки на автотранспорті.

Існують також інші різновиди, не такі поширені й відомі у нашій країні. Усі вони є добровільними, окрім послуг, пов'язаних з лікуванням людини.

Найпопулярніший вид

Головним та найбільш популярним є медичне страхування. Його завдання – покриття всіх витрат на невідкладну лікарську допомогу, тобто на доставку потерпілого в лікувальний заклад, купівлю усіх потрібних медикаментів, догляд за хворим. Якщо має місце летальний випадок, то по даному полісу оплачується транспортування тіла загиблого на батьківщину.

Медичне страхування, як і страхування від нещасних випадків, є обов’язковим для мандрівників, які планують відвідати іноземні країни. Туристичні агентства на підставі договорів з відповідними компаніями забезпечують своїх клієнтів полісами.

Якщо у людини немає медичного полісу, то вона не зможе отримати візу до багатьох країн. Щоправда, розмір внеску для кожної держави відрізняється, оскільки встановлюється мінімальним страховим покриттям у ній. Наприклад для європейських країн, що входять до Шенгенської зони, воно складає 30 тис. євро, для Китаю, США, Канади, Японії та Австралії – 50 тис. доларів. Є країни, які не встановлюють мінімальний ліміт цієї суми, тому туроператори самостійно встановлюють її обсяг.

Окрім придбання поліса у туристичної організації, будь-який мандрівник може самостійно оформити страховку в іншій компанії на власний вибір. Сума грошей, яка буде виплачена внаслідок настання нещасного випадку, може бути більшою за мінімальну, якщо того бажає клієнт. Однак перед придбанням путівки йому слід повідомити турагента про те, що у нього вже є договір страхування, щоб не довелося платити за ще один.

googlef3f44d3f0ec0258c.html