Каско - добровільно-примусово

Всі звикли думати, що термін «КАСКО» передбачає добровільну страховку практично будь-якого транспорту. У юридичній практиці цей термін прийнято писати одними лише великими літерами і більшість вважає, що він позначає «Комплексне Авто Страхування, Крім Відповідальності». Це помилкова думка.

КАСКО не має розшифровки

КАСКО – це, виявляється,навіть не абревіатура. Більшість, як правило, використовує великі літери при написанні цього слова лише для того, щоб виділити його в тексті. А деякі просто проводять паралель з ОСАГО, і вважають, що КАСКО і ОСАГО - одне й те саме. Проте насправді все трохи інакше. З італійської «casco» означає «борт». Адже спочатку страхували великі кораблі, судна, автомобілі, іншим словом - перевізний транспорт (борта). Прийнято вважати, що практика страховки транспортних одиниць зародилася у часи великих географічних відкриттів.

КАСКО - добровільно або обов'язково?

Хоч даний вид страхування передбачає добровільну страховку транспортного засобу, однак якщо ваш автомобіль знаходиться в кредитованому стані (взятий у кредит), то КАСКО є обов'язковим.

Чому потрібне обов'язкове оформлення автокаско для машин, взятих у кредит?

Якщо розглядати ситуацію з боку автокредитування, то машина виступає в якості застави, а банк, у даному випадку є заставодавцем. Оскільки транспортний засіб може бути пошкоджено або втрачено, банк прагне максимально гарантувати повернення виплачених грошей, тому зобов'язує клієнта оформити страховий поліс КАСКО. Але наявність поліса вигідна і власнику автомобіля. При настанні страхового випадку всі збитки відшкодуються з коштів страховки, а не з власної кишені. А це суттєвий плюс за необхідності виплачувати кредит.

Які існують умови за договором КАСКО для машин у кредит:

  1. Повне КАСКО. Для банку ризики, пов'язані з автомобілем, напряму стосуються і його. Тому для нього дуже важливо бути впевненим в повному захисті кредитних коштів. І, відповідно, банк хоче, щоб власник застрахував машину від усіх видів ризику: викрадення, грабежу, заподіяння шкоди;
  2. Страховка на термін виплати кредиту. Автомобіліст зобов'язаний страхувати машину щорічно до тих пір, поки кредит не буде повністю погашений. Тільки якщо виплата кредиту сталася достроково, можна відмовитися від цієї послуги;
  3. Банк отримує вигоди при викраденні або розкраданні авто. У цьому випадку оплату по страховці в разі викрадення автомобіля отримує не його власник, а банк, який видавав кредит.

Чи можна отримати авто в кредит без КАСКО?

Є кілька спеціальних програм, де наявність цього поліса не обов’язкова. В основному це поширюється на старі машини.

googlef3f44d3f0ec0258c.html