Найчастіші запитання про добровільне страхування

Для початку розберемося, що ж таке КАСКО. Всупереч поширеній думці, це не абревіатура, а загальноприйняте позначення. Походить термін від іспанського і дослівно перекладається як шолом. За іншою версією КАСКО - це корпус в перекладі з голландського.

Навіщо потрібно КАСКО, якщо є ОСАГО? - найпоширеніший питання щодо добровільного страхування. Відповідаємо: якщо ви винуватець ДТП, автоцивілка не покриває збитки, нанесені вашому автомобілю. Це по-перше. А по-друге, КАСКО захищає транспортний засіб від інших можливих ризиків: ушкоджень, викрадення, підпалу і т. д.

Не менш часто клієнти цікавляться, в яких випадках можна розраховувати на знижку на КАСКО?

Значне зниження страхового тарифу можливо в тих випадках, коли клієнт дбайливо ставиться до автомобіля і ризик його пошкодження мінімальний. Зокрема:

• у нічний час ТЗ стоїть на стоянці, що охороняється;

• автомобілем керує обмежене коло осіб з великим стажем водіння;

• на машині встановлена захисна сигналізація або іммобілайзер.

По системі бонус-малус надається знижка за кожен рік беззбиткової їзди.

Чи можна застрахувати авто не на повну вартість?

Теоретично так, але практично це не зовсім правильне рішення. Якщо ви вибрали страхову суму до 50% від ринкової вартості автомобіля, то і виплату отримаєте відповідну 50% від реального збитку.

Яку виплату отримує потерпілий в результаті ДТП? По КАСКО або ОСАГО?

За законом потерпілий не може отримати дві виплати одночасно. Тому процес відшкодування збитку здійснюється за КАСКО (що вигідніше). Після виплати компенсації компанія має право вимагати в іншої страхової виплату по ОСАГО. Однак клієнт вже не має відношення до процедури регресу.

Чи відшкодовується збиток, що нанесений автомобілю не в процесі руху?

Так. Страховка КАСКО покриває будь-які ризики, незалежно від того, де вони сталися: на дорозі, у дворі будинку або на автостоянці.

Можливе оформлення договору КАСКО без огляду?

Так, якщо транспорт тільки виїхав з автосалону. В інших випадках представник СК зобов'язаний провести огляд і зафіксувати його результати на фотографіях. Це потрібно, щоб довести або спростувати факт вже наявних пошкоджень.

Як оцінюється знос транспорту?

В перший рік експлуатації машина втрачає до 20% від початкової вартості. У другий 15%. Всі наступні роки знос вважається в межах 10% суми, що залишилася.

googlef3f44d3f0ec0258c.html