Нюанси страховки КАСКО

Кількість машин та водіїв на території України з кожним роком стрімко збільшується. І люди, у яких є машина, знають про те, що існує два види страхування: ОСЦПВ (обов'язкове) і КАСКО (добровільне). На жаль, зі зростанням кількості автомобілів зростає і кількість страхових випадків.

Більшість автолюбителів вже знайомі з терміном КАСКО та його значенням, тому не будемо зупинятися на уточненні цих моментів. Але звернемо вашу увагу на нюанси страхового поліса:

  1. Страховий випадок «викрадення». Уважно читайте договір з вашою страховою компанією, адже цей термін має декілька визначень. Перший застосовується у кримінальній практиці й охоплює всі страхові випадки. А друге поняття вужче і може зіграти на руку страховій компанії;
  2. У договорах можна зустріти такий пункт, що страховим випадком вважається подія, в якій викрадення автомобіля сталося в нічний час і лише за умови, що ваш транспортний засіб перебував на платній стоянці й обов'язково з увімкненою робочою сигналізацією. Якщо не було дотримано хоча б одну з умов, виплати вам не отримати;
  3. У деяких страхових компаніях можна зустріти умову, згідно з якою виплати по страховці здійснюються лише після закриття кримінальної справи з вашого питання. У цьому випадку ви можете просто не дочекатися грошей, так як існує обмеження терміну виплати, а судове розслідування може тривати вічність;
  4. Знижки та акції, занадто низька ціна. Деяких клієнтів при підписанні договору цікавить лише фінансова сторона, і компанії вміло на цьому наживаються.

Тому, щоб не попастися на подібні хитрощі, слід уважно читати договір, перш ніж його підписувати.

Слід врахувати той момент, що якщо вашому авто більше 7-8 років, то придбання подібного договору буде проблематичним. Адже такі автомобілі мають «вбудовані» дефекти, тому для страхової компанії вони не вигідні.

Моменти, при яких не відбуваються виплати по КАСКО

При покупці страхового поліса вам потрібно чітко знати, коли ви можете розраховувати на компенсацію, а коли на неї чекати не варто. Пам'ятайте, що виплати по КАСКО ніколи не здійсняться, якщо:

  • водій на момент ДТП перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, під впливом медикаментозних препаратів, які не є допустимими;
  • керування автомобілем без наявності водійських прав;
  • транспортний засіб було вилучено за рішенням суду.

Але за наявності підписаного договору КАСКО на момент настання страхового випадку компанія зобов'язана нести відповідальність і здійснювати виплати.

googlef3f44d3f0ec0258c.html