Як зменшити ризики потрапляння в аварію?

Навіть досвідчені водії з водійським стажем більше 3 років часто вважають, що вони ніколи не потраплять в аварію і зможуть вийти з будь-якої складної ситуації на дорозі. Однак практика показує зовсім інше. Через самовпевненість деяких водіїв в основному і трапляються ДТП.

Що ж потрібно робити або чого краще не робити, щоб не стати учасником ДТП:

  1. Ні на що не відволікайтеся! Не можна під час керування автомобілем розмовляти по телефону або перегортати новини у своєму мобільному пристрої. Це відволікає вашу увагу від дороги і значно підвищує ризик автокатастрофи;
  2. Звичайно ж, використовуйте всі засоби безпеки. Не нехтуйте використанням ременів, навіть якщо ви досвідчений водій. Дотримуйтесь правил дорожнього руху, здійснюйте керування тільки по розмітці;
  3. Не керуйте автомобілем у стані сонливості або втоми;
  4. Використовуйте поворотники;
  5. Ну і, звісно ж, не сідайте за кермо в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Трохи про людську психологію

Давайте уявимо таку ситуацію: ви їдете в машині зі своїм другом/подругою. І він/вона вирішує з вами поговорити, розпитати деякі моменти вашого особистого життя, які вам не хотілося б обговорювати. У пошуках відповідей на поставлені питання ви миттєво втрачаєте концентрацію. Замислюючись і підшукуючи потрібну відповідь, ви примружуєтеся (що значно знижує огляд!), чухаєте потилицю, поправляєте волосся або торкаєтеся обличчя. А якщо питання аж надто каверзні, то починаєте нервувати. Безумовно, керувати автомобілем в ці моменти можна, але говорячи про небезпечні ситуації, це може зіграти фатальну роль. У той момент, коли ви відриваєте руку, щоб почухати потилицю або поправити волосся, може різко знадобитися відвести машину або зробити непередбачуваний поворот. А ваша увага зосереджена на іншому.

Американські вчені довели: якщо ваша увага під час руху звернена на щось інше, то ви зреагуєте на небезпечну ситуацію за 4 секунди, у той час як за нормальних умов швидкість реакції склала б 2 секунди. Здавалося б, смішні цифри! Але саме від них залежить ваше життя та здоров'я. Якщо вашу машину ще вдасться врятувати за допомогою страховки КАСКО, то життя і здоров'я - ні. Тому будьте пильні на дорогах і концентруйтеся лише на водінні автомобіля.

Якщо ви будете трохи уважнішими на дорогах, вам не доведеться щоразу вдаватися до послуг КАСКО або ОСЦПВ. А вже повірте, ні вам, ні страховим компаніям настання страхового випадку не грає на руку.

googlef3f44d3f0ec0258c.html