Мінімізуємо ризики пожежі

Холодної пори року зростає ризик пожеж в побутовому секторі, що може призвести до тяжких наслідків для власників житла.
Ми радимо дотримуватися основних рекомендацій, аби уникнути пожежі.

- Не перевантажуйте електромережу! Нагрівач повітря, як правило, є дуже потужним споживачем електрики. Одночасне вмикання кількох нагрівачів в різних приміщеннях, а також вмикання інших побутових приладів (мікрохвильова пічка, пилосос, чайник, телевізор, пральна машина) може призвести до перевантаження мережі.
- Користуйтеся якісними подовжувачами. На кожному з них зазначено потужність струму в амперах. Якщо зважати, що напруга в наших мережах становить 220 вольт, то, скажімо, подовжувач або електрична пробка на 10 ампер дозволить максимальне навантаження одночасно увімкнутих приладів у 2200 ватт (220х10). Тож, якщо загальна потужність працюючих одночасно приладів перевищує цю межу, це небезпечно.
- На розподільчих щитках варто замінити запобіжники (так звані "пробки") на автоматичні. Як правило, при перевантаженні мережі вони просто автоматично вимикають надходження електричного струму до перевантаженої гілки, без згубних наслідків як для себе, так і для підключених побутових приладів.
- Ущільнюйте вікна та двері, користуйтеся спеціальними поролоновими смужками. Поставте в квартирі металопластикові вікна. Це допоможе заощадити тепло та зменшить витрати на опалення.
- Зважайте на те, що нормативною температурою взимку є 18 градусів. Якщо опалення в квартирі не забезпечує належної температури - звертайтеся зі скаргою до компанії, що здійснює управління вашим житловим фондом (ЖЕК, ОСББ та ін.) - вам мають зробити перерахунок оплати.
- Уникайте підігріву приміщення за рахунок роботи газової плити. Окрім того, що ціна на побутовий газ значно зросла, під час горіння утворюється чадний газ СО, що є вкрай небезпечним для життя. 
- Якщо в будинку пічне опалення, не залишайте вогонь у ґрубі без нагляду. Також контролюйте справність димоходу - знов-таки, через небезпеку вчадіти.
І пам'ятайте, що найнадійніший спосіб мнмнімізувати неприємні наслідки пожежі - укласти договір страхування особистого майна. Договором можна також передбачити страхування відповідальності перед сусідами за наслідки пожежі, що трапилися з вашої вини. Зробити розрахунок вартості такого страхування та оформити договір можна в нашому інтернет-магазині http://ugic.com.ua/…/strakhuvannya-kvartyr-z-rukhomym-mayn…/

googlef3f44d3f0ec0258c.html