7 переваг добровільного медичного страхування для підприємств.

В нашому минулому огляді ми навели думку експертів «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» про переваги програм ДМС для застрахованих працівників. Сьогодні розглянемо, які позитивні результати отримає від медичного страхування колективу підприємство. Детальніше про медичне страхування дивіться на нашій сторінці http://unison-insurance.com.ua/korporativnim-klientam/strahuvannja-personalu/dobrovilne-medicinske-strahuvannja/.

  1. Страхові платежі можна відносити на витрати підприємства.

З 1 січня 2015 набули чинності зміни законодавства щодо оподаткування платежів з медичного страхування. Відтепер роботодавець може відносити на витрати платежі за договорами ДМС. Раніше таке страхування здійснювалося за рахунок прибутку.

  1. Мінімізація втрат робочого часу.

Відтепер, коли працівник занедужає, йому нема потреби йти з роботи на цілий день, аби доїхати до районної поліклініки на іншому кінці міста та відстояти чергу до терапевта. Застрахованому працівникові призначать прийом на чітко визначений час і в тому лікувальному закладі, до якого йому буде зручно дістатися. У випадку, коли за колективом буде закріплений лікар-куратор, обслуговування працівників буде можливе навіть в офісі.

  1. Зростання привабливості Компанії як роботодавця.

Останнім часом на співбесідах при прийомі на роботу питання наявності на підприємстві програм ДМС стає одним з визначальних факторів. За даними опитування, проведеного серед страхувальників «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» за договорами ДМС, 82% вважають, що наявність на підприємстві програми ДМС істотно впливає на вибір місця роботи.

  1. Зменшення плинності персоналу.

Наявність поліса ДМС у працівника також зменшує його бажання змінювати місце роботи. Особливо це стосується розгляду пропозицій від компаній, що не пропонують ДМС своїм працівникам. За даними наших опитувань, 2/3 роботодавців упевнені, що наявність медичного страхування сприяє зменшенню плинності персоналу.

За відсутності соціальних гарантій та якісного медичного обслуговування, будь-яке нездужання колеги може стати приводом для обговорення в «курилках» та на обідніх перервах. Зазвичай, такі обговорення акумулюють негатив проти компанії, псують настрій, сіють в колективі непевність.

  1. Скорочення кількості днів непрацездатності.

Як ми вже підкреслювали в минулому матеріалі, наслідком ДМС є більш швидке одужання застрахованого за рахунок вчасного звернення до лікаря та отримання лікувального курсу в повному обсязі. Зрозуміло, що вигоду від того відчувають не тільки самі застраховані, але й їхні роботодавці, адже компанія у першу чергу зацікавлена у відновленні працездатності працівника.

  1. Економія та контроль соціальних витрат.

В разі відсутності ДМС на підприємстві надання матеріальної допомоги при захворюванні залежатиме від багатьох чинників: чи є можливість надати допомогу, який статус у працівника, як до нього ставиться HR-менеджер чи директор, в якому настрої вони перебувають, чи є у них час вислухати скаргу, зрештою – чи сам працівник не вважатиме принизливим просити допомогу. При наявності ДМС компанія має передбачувані витрати, які легко запланувати та передбачити в бюджеті. Ще більше переваг отримують компанії, які підключають до медичного обслуговування застрахованих власні медичні частини та відомчі клініки. Відтепер, фінансування ліків та матеріалів відбуватиметься та контролюватиметься страховою компанією, що, як показує практика, знижує витрати на утримання таких медичних підрозділів іноді в рази.

  1. Реалізація політики соціальної відповідальності роботодавця.

Корпоративна соціальна відповідальність (КСО) – це тренд, якому прагнуть слідувати найбільш прогресивні компанії. Турбота про працівників, зокрема, шляхом укладання договорів ДМС – це одна із складових політики КСО. Це підвищує імідж компанії в суспільстві, а також серед міжнародних партнерів.

googlef3f44d3f0ec0258c.html