Небезпека мокрої дороги: 5 порад від експертів «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» з кермування на осінніх дорогах.

Дослідники у сфері безпеки дорожнього руху з Фінляндії та Австралії провели аналіз зчеплення автомобільних покришок з асфальтом за умови мокрої дороги, що характерно для осінньої пори.

Для дослідження взяли майже нову гуму (висота протектора 8 мм), покришку середнього ступеня зношеності (висота протектора 4 мм) і майже «лису» гуму (висота протектора 1,6 мм).

 

На швидкості 5 км/год зчеплення усіх трьох типів покришок виявилося майже ідеальним. Проте, на швидкості 75 км/год нова покришка забезпечує зчеплення з дорогою на рівні 75%, в той час як зношена – лише на 16%.

Ще більш яскраво це проявляється на швидкості 125 км/год: якщо нові покришки забезпечують 47% зчеплення, то покришки середнього ступеня зношеності – лише 11%. Повністю зношена гума при гальмуванні на такій швидкості не допоможе взагалі: 6% зчеплення – гарантована дорожня пригода.

 

Як зазначають дослідники, через стан покришок трапляється майже 60% аварій. Левова частина з них трапляється через зношеність покришок, а також через використання невідповідних до сезону шин.

 

Отже, поради експертів «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ»:

  1. 1. Дотримуйтеся швидкісного режиму. Мокра дорога погіршує зчеплення, відповідно, гальмівний шлях збільшується.
  2. 2. Вчасно міняйте покришки. Уникайте їзди на «лисій гумі». Під час дощу такі колеса майже не забезпечать зупинку автомобіля.
  3. 3. Поставте «зимову гуму», як тільки температура повітря опускатиметься нижче 5 градусів.
  4. 4. В жодному разі не допускайте встановлення на автомобіль покришок з різним малюнком протекторів. Такі колеса забезпечують різний режим зчеплення з дорогою, а, отже – автомобіль втрачає керованість.
  5. 5. Не забувайте про необхідність страхування автомобіля. Подробиці – на нашому сайті.
googlef3f44d3f0ec0258c.html