15 найбільш небезпечних для людини істот

Прийнято вважати, що найбільш небезпечними для людей є великі хижі тварини. Так, звичайно, зустріч з левом, вовком чи крокодилом навряд чи подарує людині приємні враження. Проте лідирують в переліку найбільших небезпек не вони, а значно менш грізні на вид створіння. Втім, почнемо з «гірших з кращих», на чиєму рахунку з 15 найнебезпечніших для життя людини створінь найменше смертей.

15. Акула. Зубатий морський хижак за останні роки забирає від 6 до 10 життів на рік. Просто на найбільш популярних курортах регулярно моніторяться прибережні води, і здійснюються заходи, спрямовані на відлякування акул від узбережжя.

14. Вовк. «Санітар лісу» позбавляє життя до 10 людей на рік. В Європі поголів’я сірого хижака зменшили, а найбільше «злочинів» вовки чинять в Індії та інших азійських країнах.

13. Лев. Цар природи вбиває орієнтовно до сотні осіб на рік, в основному – в Африці. Лише на Танзанію припадає понад 20 смертей, проте в інших країнах детальний облік загиблих у лев’ячих пазурах не завжди ведеться.

12. Слон. Найбільша сухопутна тварина вбиває кілька сотень людей, і іноді супроводжує свої дії руйнуванням будинків та майна. Зазвичай гнів сірих велетнів викликають самі люди, які полюють на слонів заради слонячої кістки.

11. Бегемот. Неповороткі зовні, бегемоти чудово бігають і плавають. Крім того, ці тварини мають кепський характер, тому залюбки перекидають рибальські човни і атакують людей поблизу водойм, які вважають своєю територією. Кількість загиблих від витівок гіпопотамів сягає кількох сотень осіб на рік.

10. Крокодил. Зубатий зелений хижак щороку позбавляє життя майже тисячу осіб. Вони атакують раптово, і наносять гострими зубами страшні травми.

9. Стрічкові хробаки, або солітери. Від циститів та інших хвороб, які переносять ці паразити, гине щороку майже півтори тисячі осіб.

8. Муха цеце. Ця африканська комаха своїм укусом вражає нервову систему людини. І хоча останнім часом кількість жертв мухи невпинно скорочується, на її рахунку – 10 тисяч жертв щороку.

7. Конусоносний клоп (якого називають ще «клоп, що цілується») спроможний заразити людину хворобою Шагаса, яка забирає щорічно від 12 до 30 тисяч життів.

6. Кишкові паразити (аскариди). Від аскаридозу найчастіше потерпають діти, що менше турбуються щодо гігієни. Тож від 15 до 30 тисяч людей щороку помирає через хвороби, викликані цими паразитами.

5. Собака. Найчастіше підступний «друг людини» заражує сказом, проте спроможний і загризти або скалічити навіть дорослу людину. Не випадково, деякі собачі породи заборонені до розведення. На рахунку чотирилапих – 35-40 тисяч смертей на рік.

4. Отруйні змії. Отрута багатьох змій вбиває протягом кількох годин, а протиотрути хронічно не вистачає. Через це чисельність людства завдяки змыям скорочується щороку на 60-80 тисяч осіб.

3. Прісноводний равлик. Шистосомоз – такий небезпечний «подарунок» готує людині зовні безневинний мешканець озер та річок. Але наслідки такої хвороби аж ніяк не безневинні – від 50 до 200 тисяч людей.

2. Комарі. Малярійні комарі позбавляють життя понад 700 тисяч осіб на рік. Але, на відміну від грізного хижака, від якого можна захиститися чи оминути його, винайти дієвий захист від тисяч комах видається неможливим.

1. Людина. Ніхто не знищує людину настільки вишукано, різноманітно і фанатично, як сама людина. Лише вбивство безпосередньо позбавляє життя півмільйона осіб на рік – а ще не забуваємо жертви, спричинені вимушеним переселенням, голодуванням, шкідливими звичками, техногенними катастрофами і дорожніми пригодами.

Нагадуємо, що договір страхування від нещасного випадку покриває як травми, отримані в результаті дій тварин, так і протиправних дій людей. Укласти такий договір можна у тому числі в нашому інтернет-магазині http://ugic.com.ua/strakhuvannya-zhyttya-ta-zdorovya/strakhuvannya-vid-neshchasnoho-vypadku/

googlef3f44d3f0ec0258c.html