Зимове кермування: як уникнути аварій.

Несприятливі погодні умови, що мають місце взимку, вимагають особливих водійських навичок та неабиякої обережності. Ми спробуємо дати кілька порад, як максимально убезпечити себе на засніжених автошляхах.

Перш за все, ні в якому разі не виїжджайте на зимову дорогу на літній гумі. Літня гума не забезпечує належного зчеплення з дорогою, і є додатковим фактором ризику. Щодо шипованої гуми – однозначної думки щодо доцільності її використання нема. На кризі або добре втрамбованому снігу шипована гума працює краще; проте, на чистому асфальті або рихлому снігу шипи погіршують зчеплення з дорогою і ковзають.

Друга річ, що обов’язково стане у нагоді – зимовий омивач скла, що має низьку температуру замерзання. В нашому кліматі взимку, як правило, дуже висока вологість повітря, що підсилюється викидом з-під колес бруду, снігу та крапель води. Вікна автомобіля брудняться дуже швидко, тож якщо не мати змоги їх регулярно омивати – біди не уникнути.

Особливо небезпечно виїжджати на автомобілі у сильний мороз. Обов’язково підстрахуйте себе на випадок надзвичайної ситуації – перевірте, чи повністю заряджений акумулятор, чи достатньо бензину (якнайкраще – мати при собі ще й запасну каністру – адже у несприятливій ситуації доведеться пробути в автомобілі кілька годин). Беріть із собою термос з гарячим напоєм, тепло вдягайтеся, і перевірте, аби заряд акумулятора на мобільнику був якомога повнішим. Особливу уважність слід проявляти власникам дизельних автівок – пальне на морозі гусне, і двигун глухне. Тож використовуйте спеціальні зимові сорти палива. Бажано мати в багажнику буксирувальний трос, складану лопату та так званий «прикурювач» - спеціальні дроти, що дозволяють запустити двигун від акумулятора іншої автівки.

Управляти на снігу і льоду треба плавно. Особливо це важливо навіть тоді, коли ви рушаєте з місця. Коли ви виявляєте, що не можете навіть рушити з місця, є ризик спробувати «газонути», внаслідок чого машина зісковзує убік і врізається в «сусіда». Щоб цього не сталося, рушайте з місця на пониженій передачі. Не полінуйтеся розчистити сніг під своєю автівкою – витрачений час окупиться відсутністю подальших неприємних ситуацій.

Не паркуйтеся щільно до інших машин, щоб не зачепити їх при несподіваних втратах кермованості. Якщо десь зупиняєтеся - краще не під'їжджати близько до тротуару, де найбільше снігу. Зовсім погано зупинятися на гірці, якщо потім не буде можливості з'їхати назад заднім ходом. До речі, зауважте, що на зимовій дорозі заїжджати на гірку краще заднім ходом – тоді ймовірність забуксувати мінімальна.

Пам’ятайте, що на зимовій дорозі гальмівний шлях значно більший, тож гальмуйте завчасно і не перевищуйте швидкість.

Поворот - основна зимова проблема після гальмування. На швидкості автівку може серйозно занести і викинути на зустрічну смугу або ж на узбіччя. При чому, це не залежить від типу приводу. Тож обов’язково збавляйте швидкість перед поворотом, і уникайте різких рухів керма.

У будь-якому разі, потурбуватися про автомобіль допоможе поліс страхування КАСКО, який можна придбати як в нашому інтернет-магазині http://ugic.com.ua/strakhuvannya-transportu/kasko/, так і в офісах компанії по всій Україні.

googlef3f44d3f0ec0258c.html