Як уникнути обморожень

З посиленням морозів як ніколи актуальною стає проблема уникнення обморожень. Спробуємо дати кілька порад, які можуть стати вам у нагоді.

Не слід вважати, що ризик обмороження актуальний лише при дуже сильному морозі. Адже навіть за плюсової температури, але при надмірній вологості, можна отримати обмороження.

Під час охолодження судини в організмі звужуються, і кровообіг уповільнюється – в першу чергу це стосується кінцівок та обличчя. Саме тому від переохолодження найбільше страждають пальці, а також вуха та ніс. Крім того, на цих частинах тіла нема жирового прошарку – тож їхній захист від холоду є мінімальним. На морозі найперше страждає шкіра. Саме тому варто потурбуватися про захист найбільш уразливих частин тіла, вдягаючи відповідний теплий одяг – теплі шкарпетки (бажано – дві пари), взуття за сезоном, рукавички, шарф та шапку, що закриватиме вуха. В тому разі, якщо доведеться перебувати на відкритому і холодному повітрі кілька годин (в поході, на риболовлі) не соромтеся скористатися «балаклавою» - спеціальною шапкою, що повністю вкриває обличчя, залишаючи відкритими тільки рот та вуха. До речі, винахідниками цього елементу одягу вважаються англійські військові, яким під час Кримської війни 1853-1856 рр. дошкуляли холодні та вологі морські вітри, що особливо нестерпними були біля узбережжя Балаклавської бухти. Звідси походить і назва цієї шапочки.

Краще вдягати кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить небезпечне на морозі впрівання. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт. Крім того, зайва кофтина стане в нагоді, щоб перевдягнутися, якщо все ж таки ви впрієте.

Зимовий одяг не має бути тісним. Відчуття тепла дає прошарок повітря між одягом та шкірою, що прогрівається організмом людини. Якщо ж цього прошарку нема – відчуття тепла не буде.

Обов'язково добре поїжте перед тим, як вийти на вулицю – адже підтримання температури організму на морозі вимагає повної мобілізації організму та потребує високих витрат енергії. Відповідно, взимку краще вживати калорійну їжу.

Якщо ви проводите цілий день на вулиці, бажано регулярно заходити у тепле приміщення, щоб зігрітися. На природі зігрівайтеся в автомобілі. По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

Якщо відчуваєте холод у пальцях – інтенсивно рухайте руками, стискайте та розтискайте пальці. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати - тільки не дуже енергійно, щоб не пошкодити змерзлі тканини та не впріти.

Уважно стежте за прогнозом погоди. Запам’ятайте, що холод сильніше відчувається під час сильного вітру, опадів та високої вологості повітря. За несприятливої погоди, користуйтеся поживними кремами для шкіри, а також косметичною губною помадою.

Категорично забороняється торкатися на морозі металу, як голими руками, так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас. Низька температура металу миттєво призводить до замерзання вологи на шкірі або язиці – тож людина може примерзнути. Якщо таке трапилося – слід поливати місце доторку теплою (в жодному разі не гарячою!) водою.

На відкритому повітрі дуже небезпечно вживати спиртні напої. Існує хибна думка, що алкоголь допомагає зігрітися. Проте, алкогольні напої розширють судини на поверхні тіла, що призводить до більшого притоку крові. Відповідно, відчуття тепла з’являється, але воно супроводжується швидшими втратами тепла усім організмом. Невелика кількість алкоголю може допомогти лише тоді, коли людина не сильно змерзла, і знаходиться у теплому приміщенні – тобто, втрати тепла організмом виключені. Небезпека алкоголю на відкритому повітрі полягає ще й в тому, що людина послаблює контроль за ситуацією – може скинути шапку або рукавички, погіршити координацію рухів.

Перша допомога

 

Переохолодження не завжди минає саме по собі. Тож в разі больових відчуттів, заніміння шкіри та подібних симптомів, перш за все - зайдіть до теплого приміщення. Бажано щось поїсти, випити гарячі напої (чай, каву).

У разі сильного обмороження слід негайно звернутися до лікаря. Якщо лікар тимчасово недоступний, треба перевдягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися теплими простирадлами й ковдрами. Не можна торкатися до обморожених ділянок тіла. В жодному разі не можна зігрівати уражені тканини гарячою водою або на гарячих батареях. Якщо обмороження супроводжується больовими відчуттями, негайно зверніться за кваліфікованою допомогою.

Нагадуємо, що такі травми, як обмороження, вважаються нещасним випадком. Тож радимо вам, окрім усіх запобіжних заходів при обмороженні, укладати договір страхування від нещасного випадку в нашому інтернет-магазині http://ugic.com.ua/strakhuvannya-zhyttya-ta-zdorovya/strakhuvannya-vid-neshchasnoho-vypadku/

googlef3f44d3f0ec0258c.html