5 головних тенденцій ринку новобудов столиці.

Інформаційний портал Domik.ua підбив підсумки 2016 року для ринку київських новобудов. Експерти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» виділили основні тенденції, що формували ринок новобудов минулого року.

  1. 1. Стабільність цін

Всупереч прогнозам, зростання середньої вартості квартир на первинному ринку не відбувалося. Деякі забудовники піднімали ціни, зважаючи на високу готовність своїх проектів, однак середня по місту ціна не змінювалася. Стабільність цін зумовило появу на ринку нових проектів або нових черг уже відомих ЖК з більш низькою стартовою ціною і демпінг з боку окремих будівельних компаній. Принаймні, пропозиції житла за ціною в 400 доларів за кв.м. вже не дивують.

 

 

 

  1. 2. Нові формати житла

Зростає пропозиція на ринку квартир-студіо, де окремо виділений лише санвузол, а ось кухня, передпокій і житлова зона об’єднані в єдине приміщення. Такі мікро-квартири отримали модну назву «смарт». Але, на відміну від європейських «смартів», де планування ретельно продумане, і кожен метр – це дійсно корисна і функціональна площа, в Україні ані про зручність, ані про функціональність не йдеться. Площа деяких «комірчин тата Карла» ледь перевищує 10 кв.м., а в поєднанні з величезною кількістю поверхів та під’їздів в будинках, такі «бджолині стільники» незабаром можуть перетворитися на справжні гетто. До того ж, житло таких розмірів порушує існуючі норми ДБН.

В той же час, свої тенденції отримали і сегменти «бізнес» і «преміум». Це так звані «зелені» житлові комплекси, підвищення рівня енергоефективності, парки та сонячні панелі на даху, експлуатовані тераси. Ці «родзинки» виправдовують більш високу ціну квартир і покликані схилити до вибору покупців, для яких якість значно важливіша за ціну.

 

 

 

 

 

  1. 3. Квартири з ремонтом і шоу-руми.

Ще один тренд – збільшення кількості пропозицій квартир з ремонтом від забудовника. І хоча зазвичай якість «казенних» робіт і матеріалів залишає бажати кращого – принаймні, щодо фурнітури, шпалер та сантехніки – такі квартири користуються неабияким попитом у осіб, які були змушені з певних причин переселитися до столиці з інших регіонів, і бажають отримати «тут і зараз» житло, придатне до негайного заселення.

Ще однією новинкою є шоу-руми, в яких на прикладі однієї-двох квартир забудовник демонструє покупцям варіанти облаштування приміщень. Покупець бачить можливості розстановки меблів та використання житлових і нежитлових площ. Відповідно, потенційний покупець може одразу замовити оздоблення своєї квартири з наявних у шоу-румі варіантів.

 

 

  1. 4. Акцент на міста-супутники

У 2016 році посилилася тенденція зміщення будівельної активності з Києва в передмістя. Забудовникам тут легше отримати землю і дозвіл на будівництво, а покупців приваблюють більш низькі ціни і хороше транспортне сполучення. Наприклад, з Броварів або Вишгорода шлях до метро становить лише 15 хвилин. Наразі в найближчих до Києва містах реалізується майже 300 житлових проектів в усіх форматах: багатоповерхівок на 15-25 поверхів, малоповерхової (5-7 поверхів) забудови, міні-містечок, комплексів котеджних будиночків та дуплексів.

Однак зазвичай забудовники приміських ЖК абсолютно не дбають про інфраструктуру. Про дитячі садочки та школи в нових комплексах годі і мріяти; кількість паркомісць десь втричі менша за кількість квартир; не вирішуються питання забезпечення магазинами, громадським транспортом, закладами сфери обслуговування. Басейни чи спортзали відкриваються лише в елітних житлових кварталах, і доступ інших городян до них обмежений. Як наслідок, передмістя починає страждати від транспортних заторів, підвищується загазованість повітря, зростає аварійність, а життя в новобудовах видається дуже некомфортним.

Ще одна проблема приміських ЖК - комунікації. Існуючі електричні, теплові та каналізаційні мережі не справляються зі стрімким зростанням навантаження. Забудовники, схоже, також не дуже переймаються цими питаннями, адже дозволи на будівництво вони отримували ще кілька років тому, і там вимоги до облаштування соціальної інфраструктури та інженерних комунікацій відсутні.

 

  1. 5. Перетворення промислових зон на житлові квартали.

Брак вільних ділянок під забудову штовхає девелоперів до освоєння покинутих промислових зон. З одного боку, це дає шанс багатьом міським районам отримати «друге життя». З іншого – мешканці таких житлових комплексів приречені роками споглядати на руїни якогось колишнього промислового гіганта, а дитячі майданчики та прогулянкові сквери облаштовуються на земельних ділянках, на яких роками накопичувалися токсичні промислові відходи.

Проблеми додає відсутність детальних планів територій і генерального плану Києва як такого. Відповідно, певні забудови відбуваються хаотично, подекуди трапляються самочинні перепланування та прибудови, багато новобудов супроводжується сутичками забудовників з активістами – усі ці фактори явно не сприяють розвитку будівельної сфери столиці.

 

Поліс страхування квартири, а також відповідальності перед сусідами за заподіювання збитків їх приміщенням можна придбати в нашому інтернет-магазині http://ugic.com.ua/strakhuvannya-mayna/strakhuvannya-kvartyr-z-rukhomym-maynom/ або замовити через мобільний додаток ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ.

googlef3f44d3f0ec0258c.html