5 найцікавіших пропозицій «смарт» квартир в новобудовах

Останнім часом трендом ринку столичної нерухомості є формат квартир «SMART» (який більш доречно все ж називати «SMALL»). «Маляток» розмітають як гарячі пиріжки з самого старту продажів. Ще б пак - витрати на їх утримання мінімальні, а новизна будинків гарантує відсутність проблем з комунікаціями і комунальним обслуговуванням. Та й ціну таких квартир цілком можна порівняти з вартістю невеликого автомобіля середнього класу. Мініатюрні студії з поєднаним санвузлом і крихітним коридором можуть послужити непоганим варіантом для самотньої людини або забезпеченого студента, який може собі дозволити не жити в гуртожитку. Але для сім'ї, тим більше - з дітьми, такий формат житла, скоріше за все, буде неприйнятним.

Також експерти рекомендують ретельно вивчати документи забудовників та поверхові планування новобудов. Чинними нормами ДБН В.2.2.-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" обумовлено, що площа однокімнатної квартири не повинна бути меншою від 30 кв. м. Забудовнику буває складно перевести квартири нетипових площ в житловий фонд. Щоб уникнути неприємностей в майбутньому, упевніться, що міні-квартири належать до житлового фонду. Попросіть компанію-забудовника надати документ, що дозволяє будівництво житлових приміщень, які не відповідають чинним нормам - офіційний лист про позитивне рішення від Мінрегіонбуду України за підписом міністра або заступника міністра. В іншому випадку, ви не зможете зареєструватися в купленій квартирі (якщо вона має статус «апартаментів», «творчої майстерні» або інший статус, не сумісний з використанням даного приміщення як квартири), а платити за комунальні послуги вам доведеться за розцінками комерційних організацій.

Експерти "ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ" оглянули пропозиції ринку міні-квартир в київських новобудовах.

1. Одна з найпривабливіших за ціною і мінімальна за площею (лише 18,5 м) квартира пропонується в ЖК недалеко від Індустріального мосту. Цей 12-поверховий комплекс з'явиться в результаті реконструкції виробничої будівлі, в трьох під'їздах сумарно буде близько 1000 квартир (тобто більше 20 квартир на поверсі - більше схоже на готель). Комплекс спочатку позиціонується для студентського проживання - адже поруч з ним розташовані найбільші столичні виші: політехнічний, медичний, економічний, авіаційний, будівельний ... Житлова площа «смартушки» - лише 10 кв.м., і немає балкона або лоджії, за рахунок якої її можна було б розширити. Санвузол - менше 3 кв.м., і навіть пральну машинку поставити в ньому буде важко. Також квартира має п'ятиметровий коридор. Зате забудовник обіцяє провести в квартирах косметичний ремонт і укомплектувати їх меблями.


2. Трохи більшу міні-квартиру, 19 кв.м., пропонують у відомому житловому комплексі в районі Дарницької площі. Тут вітальня має площу майже 13 кв.м., триметровий передпокій оснащений шафою-купе, а пральна машинка перенесена в кухонний блок, щоб не захаращувати триметровий санвузол (зрештою, санвузли в хрущовках мають не набагато більшу площу - а в таких квартирах багато сімей живуть десятиліттями). Територія комплексу огороджена і упорядкована, тому до інфраструктури питань виникати не повинно. З привабливих моментів варто відзначити також низьку поверховість забудови. А ось з видами з вікна - як пощастить.


3. Квартира площею 20,6 кв.м. пропонується в районі Окружної дороги, в новому ЖК на околиці Теремків. Незважаючи на те, що площа цих квартир трохи більша, ніж в попеердніх варіантах, житловий простір в них лише 8,6 кв.м - правда, є ще двометрова лоджія. Коридор в цих квартирках довгий і вузький, так що встановити в ньому шафу або інші меблі буде вкрай складно. Зате площа санвузла - цілих 4 кв.м., пральна машинка поміститься без проблем. З приводу інфраструктури - поруч розташовано кілька великих продутових і непродовольчих супермаркетів; з іншого боку - сусідство з Окружною дорогою і чинним аеропортом робить район занадто шумним і некомфортним.


4. У новому житловому комплексі на Оболоні, біля ТРЦ «Караван», пропонуються 25-метрові квартири. Житлова площа тут становить комфортні 15 кв.м. (щоправда, без балкону), плюс ще 3 кв.м. - кухонний блок. Також в квартирі є квадратний коридор 3 кв.м. - в ньому розміститься невелика шафа; а в санвузлі, площа якого 4 кв.м., можна навіть поставити ванну. У квартирах забудовник обіцяє зробити косметичний ремонт, встановити сантехніку і кухонні меблі - за принципом «заходь і живи». Інфраструктура району на високому рівні, але 25-поверхова забудова припаде до смаку не кожному.


5. У Феофанії пропонується квартира площею майже 27 кв.м., що складається з житлового простору в 11,6 кв.м., майже 6-метрової кухні-ніші, 3 кв.м. санвузлу і 5 кв.м. прямокутного коридору, в одному з торців якого можна розташувати шафу. Тут огороджена територія і в цілому тихий район; з іншого боку, практично відсутня інфраструктура, а керуюча компанія нового ЖК нав'язує кабальні умови обслуговування, через що постійно виникають конфлікти з мешканцями.

 

Придбавши нову квартиру, не забувайте про страхування нерухомості! Найвигідніші умови – в інтернет-магазині ugic.com.ua!

googlef3f44d3f0ec0258c.html