Японські традиції "Свят дітей"

В Японії навесні відзначають традиційні свята – День дівчаток та День хлопчиків.
Хі́на-мацу́рі, або ж «свято ляльок» — щорічне свято дівчат в Японії – відзначається 3 березня і походить від стародавнього придворного обряду відлякування злих духів навесні, в час цвітіння персика. Полягає у побажанні щастя і здоров'я дівчатам, майбутнім дружинам. На свято в оселях родин, що мають доньок, виставляють святкові ляльки, прикраси, солодкі тістечка, біле саке та квіти персика. Хоча свято на має статусу національного, його святкують в усіх куточках країни.
Свято дівчат традиційно відмічалося щороку 3 числа 3 місяця за японським сонячно-місячним календарем. За китайським гороскопом цей день називався «днем змія першої декади» місяця. В григоріанському календарі він припадав на початок квітня. 1873 року японський уряд офіційно замінив японський календар григоріанським, а свято 3 числа 3 місяця закріпив за 3 березня. Центральні регіони країни прийняли нову дату святкування. Проте у сільській місцевості й північних краях Свято дівчат продовжують відмічати за старим календарем — 4 квітня.
Усталений комплект ляльок оформився на початку 19 століття. Усі вони одягнені в костюми придворної аристократії 9 — 12 століття. Окрім ляльок на підставці розміщують ширму, квіти, солодощі та інвентар ляльок — карети, скрині, хатнє начиння. Вся композиція символізує Імператорський палац, уособлення ідеальної заможної родини. На відміну від звичайних ляльок, святковими ляльками не граються, а лише милуються.

В свою чергу, свято хлопчиків танґо но секку — візначали 5 числа 5 місяця за сонячно-місячним календарем, тож його святкування перенесли на 5 травня. Проведення святкових церемоній супроводжувалося використанням ірису, через що ці свята називали «ірисовими» —аяме но секку.
Через подібність квітки ірису до меча, це свято особливо цінували середньовічні самураї, з ініціативи яких ірисові торжества відлякування злих духів поступово перетворилися на свято моління за здоров'я хлопчиків із самурайських родин.
Кімнати прикращалися парадними обладунками, шоломами і зброєю на знак молитви богам за здоров'я майбутніх воїнів. На дворах самурайських родин, які мали у своїй сім'ї хлопців, встановлювались барвисті прапори у формі коропів, що уособлювали кар'єрний ріст хлопця: він мусив мужньо і твердо торувати собі шлях у світ, пливучи немов короп проти течії. Оселю також прикрашали ляльками, серед яких найпопулярнішими була коні або тигри.

На фото: святкова лялькова піраміда на святі дівчат та прапори у вигляді коропів на святі хлопчиків.

Плануєте подорож до Країни вранішного сонця? не забудьте придбати поліс страхування в нашому інтернет-магазині, обравши територію покриття "Весь світ" http://ugic.com.ua/turystychne-strakhuvannya/strakhuvannya-pry-podorozhi-za-kordon/

googlef3f44d3f0ec0258c.html