Оцінка автомобільних фар: лише одна система працює на "відмінно"

Американський Страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS), який, крім іншого, проводить краш-тести автомобілів за власною методикою, вперше склав рейтинг машин за якістю освітлювальних приладів. Для тестування відібрали 31 модель середнього розміру, з різними варіантами освітлення.

 

Випробування проводилися на спеціальному полігоні в нічний час, з використанням спеціального обладнання. Фахівці IIHS зімітували п'ять ситуацій: рух по прямій, а також плавні та різкі лівий і правий повороти. При кожному сценарії випробовувалося як ближнє, так і дальнє світло. Додаткове коригування оптики не проводилося, випробування проходило з використанням пересічного автомобіля, нібито щойно придбаного у офіційного дилера.

 

За методикою IIHS, результати оцінки ближнього світла мали пріоритет над дальнім, оскільки воно частіше використовуються в реальних умовах. Крім того, пріоритетність мали оцінки випробувань на прямій, ніж на кривих, тому що за статистикою більшість аварій відбувається саме на прямих ділянках доріг. Транспортні засоби з надмірно сліпучим фарами заздалегідь не могли отримати вищу оцінку – адже саме засліплення водіїв фарами зустрічного транспорту найчастіше призводить до аварій.

 

Єдиним автомобілем, що отримав найвищі оцінки, став гібридний компактвен Toyota Pruis V у варіанті зі світлодіодними фарами та системою автоматичного перемикання з ближнього світла на дальній, який доступний тільки в топовій комплектації. У той же час базові галогенові фари отримали оцінку «погано».

 

З 44 систем головного світла з «поганою» оцінкою, найгіршими виявилися галогенові фари BMW 3 Series. «Водієві з такими фарами доведеться їхати не швидше 35 миль/год (56 км/год), щоб вчасно зупинитися перед перешкодою. Дещо краще показали себе адаптивні LED-фари, але навіть вони отримали скромну «трієчку».

 

Фари, які вміють підсвічувати дорогу в напрямку повороту, також не завжди виявилися на висоті. Іноді на негативну оцінку впливала занадто висока яскравість фар.

 

Цікаво, що галогенові фари седана Honda Accord, що встановлені у базовій комплектації, були названі одними з кращих та отримали оцінку «добре», в той час як більш дорога світлодіодна оптика отримала лише «задовільну» оцінку.

 

При страхуванні автомобіля в нашій компанії, у випадку, якщо постраждали лише фари або інші скляні деталі, виплата страхового відшкодування здійснюється без франшизи. Детальніше – на http://unison-insurance.com.ua/fizichnim-osobam/strahuvannja-transportnih-zasobiv/

googlef3f44d3f0ec0258c.html