10 порад від «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» тим, хто подорожує автотранспортом

Розпочинається гаряча пора відпусток. Багато хто віддає перевагу подорожі на своїй автівці: в багажник можна взяти усе необхідне для подорожі, нема потреби бігати з важкими валізами по вокзалах та аеропортах, не треба підлаштовуватися до розкладів та хвилюватися, чи не загубиться в дорозі багаж. До того ж, подорож автівкою додає мобільності – якщо є бажання оглянути цікавинки по дорозі, не потрібно змінювати свій маршрут або нести додаткові витрати.

Проте, спеціалісти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» радять звернути увагу на певні моменти, які здатні додати клопоту та зіпсувати враження від подорожі.
1. Перед тривалою поїздкою варто по можливості пройти технічний огляд авто. Перевірте наявність та справність аксесуарів автомобіліста – домкрату, насосу, буксирувального тросу, вогнегасника, «запаски». Не забувайте про можливість скористатися послугою технічного асистансу, яка передбачає допомогу в дорозі. Клієнти «ЮНІСОН-СТРАХУВАННЯ», застраховані за договорами КАСКО, отримують таку картку безкоштовно.
2. Завантажте маршрут руху в інтернет-додаток, що відтворює карти. Така завбачливість дозволить якнайкраще спланувати маршрут – зокрема, запланувати місця для відпочинку та заправки. Планування маршруту заздалегідь допоможе також ознайомитися з відгуками подорожуючих щодо придорожніх готелів та кав’ярень, тож ви зможете уникнути ночівлі в аварійному готелі або несмачної вечері в ресторані – натомість, зможете підшукати кращий варіант.
3. Перегляньте вміст дорожньої аптечки, додайте ліки, які можуть знадобитися в дорозі – болезаспокійливі, протиспазмові та ін. Не завадить також активоване вугілля або препарати на його основі. Можете придбати поліс страхування медичних витрат при подорожі Україною – в цьому випадку, необхідну медичну допомогу організує та оплатить страхова компанія.
4. Якщо з вами подорожують маленькі діти, подбайте про дитячі забавки та необхідну кількість їжі та напоїв – адже дитині буває доволі важко дотерпіти до стоянки. Також варто бути уважним, коли з вами подорожує хатній улюбленець: тваринці (особливо собаці) також кортить час від часу розім’ятися на стоянці.
5. Намагайтеся не перевищувати дозволену швидкість, і дотримуватися інших правил дорожнього руху.
6. Уникайте перевтоми, не забувайте відпочивати. Зупиняйтеся по трасі щонайменше через 2-3 години, походіть пішки, випийте кави, зробіть невеличку, але енергійну гімнастику. Особливо небезпечною є нічна дорога. Якщо нічної поїздки уникнути не вдається – щоб не заснути, розмовляйте з попутниками, або слухайте енергійну музику. При перших ознаках втрати уваги – негайно зупиняйтеся!
7. При поїздках за кордон варто ознайомитися з умовами поїздок, що діють у відповідній країні. По-перше, переконайтеся, що в країні, до якої ви прямуєте (або якою ви будете рухатися транзитом) чинне українське водійське посвідчення. Україна є підписантом Віденської конвенції 1968 року, згідно з якою, країни, що приєдналися до Конвенції, визнають водійські посвідчення одне одного (це – майже всі європейські країни). Проте, деякі країни (з європейських країн – це Албанія, Ірландія та Ісландія) є підписантами Женевської конвенції 1949 року, згідно якої, до національного водійського посвідчення має бути додатково оформлене посвідчення міжнародного зразка. 
8. При перетині кордону також вимагається наявність кількох страхових полісів – як туристичного страхування для усіх подорожуючих, так і поліс страхування «Зелена карта» міжнародної системи страхування цивільної відповідальності (для країн – членів системи «Зелена карта», до якої входять, зокрема, усі суміжні з Україною країни).
9. Ще один важливий момент – система організації дорожнього руху за кордоном. Як правило, магістральні дороги є платними, і треба потурбуватися про оплату проїзду (зокрема, в сусідній Словаччині відповідна наліпка на вікно коштує 10 євро на 10 днів, або 14 євро на місяць; її можна придбати на заправках або в придорожніх крамницях). Їзда без такої наліпки призведе до накладання відчутного штрафу. 
10. Також в деяких країнах вимагається рух транспорту з включеними фарами ближнього світла (іноді – лише в зимовий період, або за межами населених пунктів). Дізнайтеся цю інформацію, перш ніж вирушите в дорогу.
Бажаємо приємної подорожі, і нехай поруч з вами завжди буде ваша надійна страхова компанія!

googlef3f44d3f0ec0258c.html