5 моделей пилососів для вашого дому: який краще обрати?

Основні моделі, що представлені наразі на ринку – циклонні, зі сміттєвим мішком, з водяним фільтром, миючі та роботизовані.

Найбільш поширеними донедавна були пилососи циклонного типу, які є найбільш простими та найменш вибагливими. В них повітря, забруднене пилом, пропускається через фільтраційні камери, в яких сміття осідає. Після прибирання сміттєву камеру необхідно випорожнити, і в цьому полягає основний недолік цього типу пилососів – адже сміттєзбірник не обладнаний сміттєзбиральними ємностями. Експерти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» радять придивитися до моделей корейських брендів, де передбачена спеціальна лопатка, за допомогою якої із зібраного сміття формується щільний брикет, якого позбуватися значно легше та естетичніше.

Частково вирішити проблему прибирання сміття з пилососу може порохотяг зі спеціальним мішком для сміття. Як правило, це змінна ємність з цупкого паперу, через який пропускається забруднене повітря, завдяки чому сміття лишається в мішку. Відповідно, після заповнення мішка його викидають разом зі сміттям. Проте, така перевага нівелюється певними недоліками – адже змінні пакети необхідно купувати, і вони не уніфіковані для всіх моделей. До того ж, при заповненні сміттєвого мішка зменшується потужність всмоктування приладу, і пилосос починає гірше працювати.

Пилосос з водяним фільтром має суттєві переваги порівняно з першими двома – адже в цих моделях забруднене повітря пропускається через ємність з водою, завдяки чому досягається майже 100%-на фільтрація бруду. Проте, використання води призводить і до відчутних недоліків цих моделей: такі пилососи більші за розміром, вода може розхлюпатися (наприклад, якщо треба перетягти пилосос через поріг) і потрапити всередину агрегату, водяна камера може тріснути і втратити герметичність. Експерти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» радять негайно позбуватися сміття після кожного прибирання, а після того – ретельно мити пилосос, що, звичайно, задоволення не додає, проте подовжує термін служби пилососа.

Миючі пилососи є найбільш технічно досконалими приладами, адже вони спроможні робити сухе чи вологе прибирання, зволожувати приміщення або, навпаки, всмоктувати розлиту рідину. За допомогою миючого пилососу можна чистити килимові покриття, поверхні з каменю, скла, кераміки. Проте експерти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» не радять прибирати за допомогою миючих пилососів натуральні килими, паркет, дерев’яні інтер’єри – адже волога може пошкодити дерево, а миючий засіб залишається у густому ворсі килимів. До того ж, такі пилососи є найбільш дорогими, як правило – дуже важкими та габаритними, їх потрібно серйозно доглядати, а спеціальні шампуні значно здорожчують прибирання.

Зрештою, останнім часом здобувають популярність роботи-пилососи. Вони не потребують участі людини в процесі прибирання, і самостійно займаються наведенням марафету в приміщеннях. Проте, такі моделі зазвичай мають дуже маленький (200 мл) пилозбирач, і не завжди адекватно можуть поводитися у різних приміщеннях; а випадково втрапивши у бруд, спроможні автоматично рознести його по всій квартирі. Та й ціна таких моделей є значно вищою за більш прості агрегати.

З інших істотних характеристик пилососів зазначимо потужність двигуна та потужність всмоктування. Це не тотожні поняття, і можуть напряму не залежати одне від одного. Потужність двигуна визначає, скільки порохотяг споживає електроенергії. Потужність всмоктування поділяється на максимальну (найбільш потужна робота на самому початку) та середня ефективна (з якою прилад працює достатньо великий проміжок часу). Зазвичай ефективними вважаються моделі з потужністю всмоктування від 250-300 ватт, потужність промислових приладів може сягати 500 ватт.

Важливою є система фільтрації повітря. Для цього використовуються поролон та мікрофільтри, а в більш досконалих моделях – фільтри НЕРА (High Efficiency Particutate Air, тобто, «високоефективне очищення повітря»). Найменший показник фільтрації у фільтрів Н10, який утримує до 85% сміття, а, наприклад, фільтр Н14 затримує понад 99,9% сміттєвих часточок.

Комплект насадок. Зазвичай, основною є насадка типу «килим-підлога», що може переключати режим шляхом зміни довжини робочої щітки. Додатково можуть бути передбачені насадки для м’яких меблів, одягу, щілинні. Власникам тварин стане в нагоді турбощітка. Буде доречним, якщо виробник продумав, де зберігатимуться насадки, що тимчасово не використовуються – адже якщо насадки зберігати десь в коробці, вони можуть загубитися чи вийти з ладу.

Рівень шуму. Звичайно, пилосос, що працює зі звуком реактивного двигуна, не доставлятиме комфорту при роботі, і зіпсує стосунки з сусідами. Оптимальним є рівень шуму 70-80 дБ.

Трубка всмоктування. Найбільш зручною є трубка з телескопічною системою, що здатна регулювати довжину залежно від зросту людини. Розбірні трубки є менш практичними. Уникайте пошкодження трубки – адже її розгерметизація зводить нанівець весь функціонал приладу.

Зрештою, зверніть увагу на гумовий захист приладу. Наприклад, гумові шини на колесиках убезпечать підлогу від подряпин, а гумова окантовка корпусу врятує від випадкових пошкоджень меблі.

І, звичайно, ми радимо придбати поліс експрес-страхування майна, за яким, зокрема, буде застрахований і ваш улюблений пилосос. Деталі на http://ugic.com.ua/strakhuvannya-mayna/strakhuvannya-kvartyr-z-rukhomym-maynom/

googlef3f44d3f0ec0258c.html