10 найкращих замків та фортець України на думку експертів «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ».

 А розпочнімо з фортець та замків, багато з яких чудово збереглися з часів сивої давнини. Ми опитали працівників компанії «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ», які місця є найбільш привабливими для туристів, і склали відповідний рейтинг.

Радимо перш, ніж вирушати в подорож, подбати про убезпечення власного автомобіля, придбавши поліс в нашому інтернет-магазині http://ugic.com.ua/strakhuvannya-transportu/kasko/

Отже, наш рейтинг.

10 місце. Київська фортеця, Київ.

На жаль, столиця не зберегла весь комплекс оборонних споруд, побудованих у 18-му сторіччі. На Печерську можна зустріти кілька фортечних веж, найбільш відома з яких знаходиться прямо на бульварі Лесі Українки, не доїжджаючи до Печерського мосту. Окремо варто відвідати музей «Косий капонір», який більш відомий як політична в’язниця, з якої не вдалося втекти жодному в’язневі.

 

 

9 місце. Радомишльський замок, Житомирщина.

До цього замку зручно добиратися – якихось сто кілометрів від Києва по чудовій дорозі. Замок дуже добре зберігся, а сьогодні в ньому проводиться експозиція музею старовинної ікони, а також краєзнавчий музей, де представлені старовинні паперові та друкарські верстати.

 

 

8 місце. Хотинська фортеця, Буковина.

Пам’ятка архітектури, що чудово зберіглася, хоча й перебуває «в тіні» більш відомих та «розкручених» сусідів з Кам’янця та Чернівців. Проте мальовничі краєвиди та чудова архітектура приваблюють в Хотин кінематографістів. Завдяки Хотинській фортеці ми побачили з екранів, як Д’Артаньян з мушкетерами штурмував Ля Рошель, Робін Гуд лякав англійських лордів у Шервудському лісі, а лицар Айвенго здобував славу у поєдинках.

7 місце. Качанівський палац, Чернігівщина.

Ця визначна пам’ятка архітектури знаходиться в півтори сотнях кілометрів на схід від Києва. В 19-му сторіччі цей палац був центром культурного життя – тут жив і писав опери Михайло Глінка, читав свої твори Микола Гоголь. Довкола розташований чудовий парк зі ставками, де можна гарно відпочити.

 

 

6 місце. Замок Паланок, Мукачево.

Паланок вважався неприступною фортецею – адже був розташований на горі, а в скелі був прорубаний колодязь, який дозволяв витримувати тривалі осади. Під час однієї з них, що тривала понад 2 роки, гарнізоном командувала княгиня Ілона Зріні. Поблизу Мукачева розташовані замок Шенборнів (наразі тут – санаторій «Карпати») та Ужгородський замок, який при нагоді також варто відвідати.

 

5 місце. Аккерманська фортеця, Білгород-Дністровський, Одещина.

Найбільша українська фортеця (її площа перевищує 9 гектарів), яка, до того ж, чудово зберіглася. До того ж, це одна з небагатьох українських фортець, яка розташована на березі моря, що додає їй особливого шарму. А близькість Одеси гарантує вам чудовий настрій та приємні враження!

 

 

4 місце. Палац митрополитів, Чернівці.

У величезній будівлі в центрі буковинської столиці раніше була резиденція митрополитів. В наші дні тут розташований Національний університет імені Федьковича, що заслужено вважається одним з найкращих, і, поза сумнівом – найкрасивішим в Україні.

 

 

 

3 місце. Замок Любарта, Луцьк.

Величний замок, в якому у 1429-му році проходив з’їзд європейських королів, зараз відреставрований і є справжньою перлиною волинської столиці. Зображення вежі Луцького замку є навіть на українських грошах, на зворотному боці 200-гривневої купюри.

 

 

2 місце. «Галицька підкова», Львівщина.

Під цим терміном об’єднані три замки. Найбільш відомий – Олеський – знаходиться просто неподалік шосе Е40 Київ-Чоп, трохи не доїжджаючи райцентру Буськ на Львівщині. Другий замок – Підгорецький – зараз знаходиться в дуже занедбаному стані. До нього треба буде проїхати з 20 км в бік Києва по шосе Е40, а потім повернути на Золочів, і їхати до Підгірців. Третій замок «підкови» розташований в самому Золочеві.

Той, хто любить фільм про трьох мушкетерів, напевно, пригадають і «замок Бекінгема» в Олесько, і «паризьку ратушу» в Підгірцях, де відбувався марлезонський балет, і куди шалений гасконець доставив підвіски.

1 місце. Кам’янець-Подільська фортеця, м. Кам’янець-Подільський.

Чудовий приклад того, як видатна пам’ятка архітектури стає центром культурного та мистецького життя міста. Лицарські турніри, фестивалі повітроплавання, численні атракціони та екскурсії – туристу буде чим розважитися у старовинному місті. Замок знаходиться на березі річки Смотрич. А в центрі міста, неподалік залізничного та автовокзалів, на вулиці Грушевського, 17/5, знаходиться офіс «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ», де можна оформити необхідний вам договір.

googlef3f44d3f0ec0258c.html