Аграрії встановлюють рекорди

За даними міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на 17 травня зафіксовано новий рекорд з експорту зернових – експортовано вже понад 39 млн. т. збіжжя, що вже перевершило результат усього минулого маркетингового року (який, нагадаємо, визначається в агросекторі з 1 липня по 30 червня).

Найбільше в міністерстві відзначають приріст експорту ячменю, якого продали за кордон 5,14 млн. т. проти минулорічних 4,4 млн. Крім того, аграрії поставили закордонним споживачам 16,28 млн. т. пшениці, 4 млн. т. жита, і 17,5 млн. т. кукурудзи.

Окрім власне зерна, експортовано ще 0,3 млн. т. борошна.

Експорт сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки у 2016 році склав 42% від загального обсягу українського експорту. Значний обсяг валютних надходжень дає експорт зернових культур та соняшникової олії. Для порівняння, у 2013 році частка агропродукції становила всього 26,8% загальнодержавного експорту, а в 2007 році ― лише 9,3%.

За оцінкою українських експертів з макроекономіки, основні передумови для економічного зростання в Україні пов’язані з розвитком агросектору пов’язані з впровадженням нових технологій сільськогосподарського виробництва і залученням у галузь інвестицій. Проте, передбачуваний бізнес в аграрній сфері можливо побудувати лише із залученням агрострахування. Про особливості страхових програм у сільському господарстві дізнайтеся на нашому сайті.

googlef3f44d3f0ec0258c.html