Агрострахування в Україні вимагає нового концептуального підходу

Агрострахування в Україні на цьому етапі в умовах економічної кризи проходить складний шлях свого становлення. Парадокс галузі полягає в тому, що вона розвивається швидкими темпами, проте збільшення об'ємів продукції, яка підлягала страхуванню, не відбувається. Найбільш часте пояснення ситуації, що склалася, полягає у відсутності концептуального підходу до того, як повинна формуватися галузь сільгосппродукції, а ресурс, закладений ще в попередні періоди, вже вичерпався і вимагає негайного оновлення.

Провідними фахівцями, задіяними в Проекті МФК була розроблена концепція подальшого формування страхування продукції галузі.

Проект концепції передбачає ввести єдині правила, що діють на усьому ринку. Такий підхід зробить стосунки, що складаються між страховиками і виробниками сільгосппродукції простіше. Державі стане набагато простіше здійснювати регулювання ситуації, що склалася у сфері страхування аграрного ринку, і при виниклій необхідності здійснювати дію на нього.

З якими ж труднощами зіткнулася держава у врегулюванні агрострахового ринку? По-перше, нестача достовірних даних про страхову діяльність компаній, які неохоче надають інформацію про об'єми страхових виплат. По-друге, законодавством України не передбачена вимога збирати з компаній інформацію про об'єми агрострахування. Нацкомфінпослуг не має в розпорядженні достатньої кількості кваліфікованих фахівців, що мають досвід групування і аналізу отриманої інформації. Сільгоспвиробникові складно визначитися з вибором страхової компанії. Для ухвалення рішення аграрієві необхідно володіти усією інформацією. За умови, що членами Агрострахового пулу стануть усі страхові компанії, у Пулу з'явиться можливість зібрати і надати усі необхідні показники. Таким чином, ринок страхування стане прозорішим і простіше прогнозованим.

googlef3f44d3f0ec0258c.html