Асоціація "Страховий Бізнес" оприлюднила статистику розвитку ОСАЦВ на ринках Центральної та Східної Європи.

Український ринок за обсягами платежів (1 млрд. євро) істотно відстає не тільки від традиційно розвинених ринків Британії, Франції чи Німеччини (обсяг яких сягає 200 - 250 млрд.), але й більш близьких нам географічно і ментально країн. В сусідній Польщі страховики збирають на рік 12,5 млрд. євро, в Туреччині - майже 10.

Одним з основних видів страхування, що впливає на обсяг ринку, є ОСАЦВ. Проте, як бачимо, навіть у порівнянні з нашими сусідами статистика українського ринку доволі невтішна. Поляки збирають на ринку "автоцивілки" 2,6 млрд. євро, румуни - майже мільярд, чехи - трохи менше 800 мільйонів. Український ринок "автоцивілки" з обсягом 122 млн. євро поступається за обсягами навіть крихітним Литві та Боснії.

Так само, українські страховики виплачують (в абсолютному вимірі) набагато менше за багатьох колег (50 млн. євро). У відносному ж вимірі український ринок знаходиться посередині. Рівень виплат за договорами ОСАЦВ на українському ринку становить 41%, що майже вдвічі менше за показники лідерів (Латвія - 79%, Польща - 68%), проте набагато перевищує рівень "аутсайдерів" (Словаччина - 5%, Македонія - 9%).

Нарешті, варто зазначити, що Україна має найнижчий в регіоні ліміт відповідальності за договорами страхування. Цим зумовлені і вкрай низькі платежі за договори "автоцивілки", і, як наслідок - найнижча питома вага цього виду страхування: лише 11%. Для порівняння, в Албанії та Боснії частка ОСАЦВ становить 2/3 всього ринку, а понад половину платежів за договорами "автоцивілки" отримують також на ринках Румунії, Македонії та Чорногорії.

googlef3f44d3f0ec0258c.html