АСП захищається від чиновників

Аграрний страховий пул затвердив новий статут. Зараз документ знаходиться на узгодженні в Антимонопольному комітеті України. Передбачається, що документ допоможе захистити пул від настирливої уваги чиновників і депутатів.

Новий статут розроблявся страховиками спільно з аграріями. Головна мета - забезпечення прозорої діяльності членів пулу. Усунення можливої корупційної складової в агрострахуванні з держпідтримкою - завдання непросте. Дотримання балансу інтересів усіх учасників процесу – єдиний правильний шлях. Якщо реформування дасть позитивні результати, то подібні зміни стануться і в інших страхових пулах.

Суть змін

За чинним статутом в найважливіший орган управління АСП обов'язково входять представники владних структур. Це, по суті, означає, що будь-яке рішення має бути підтримано державою. За новим статутом всі рішення приймаються тільки членами пулу без участі владних структур. Готові рішення, звичайно, будуть узгоджуватися з Міністерством агрополітики та регулятором.

Державні ресурси залишаться під державним контролем. Проте, якщо врахувати, що на підтримку обов'язкового аграрного страхування гроші державою давно не виділяються, то контролювати теж нічого. Тим не менш, в АСП досі входили тільки компанії з ліцензією на обов'язкове страхування агропродукції. Згідно з новим статутом, в пул можуть вільно входити:

  • страховики;
  • перестрахувальники;
  • аграрії.

Причому контроль діяльності відбуватиметься зсередини. На думку фахівців, залучення більшої кількості страховиків допоможе стандартизувати роботу Пулу. Дана реформа позитивно оцінюється більшістю страхових компаній.

Звичайно, робити висновки рано. Попереду - багато роботи. Необхідна велика публічність інформації про контракти, очищення ринку від недобросовісних страховиків. Зміна умов обов'язкового страхування в агросфері може серйозно зменшити ризики і позитивно вплинути на розвиток сільського господарства. Зараз готуються зміни в закон про скасування солідарної відповідальності членів АСП.

googlef3f44d3f0ec0258c.html