Автострахування: ще одна розкіш для українців?

За повідомленням Накомфінпослуг, з початку 2015 року кількість договорів страхування транспорту, укладених громадянами України, зменшилася майже вдвічі, ніж у минулому році. Йдеться про скорочення сегменту КАСКО.

Причина і наслідок

Подорожчання полісів КАСКО член Нацкомфінпослуг Залєтов пов'язує з декількома факторами, а саме:

  • коливання курсу долара, за рахунок чого у гривні вартість автомобіля значно зростає;
  • падіння попиту на авто серед українців. Головний фактор — застарілий автопарк. Якщо у 2008 році страхувалося по 50 тисяч нових машин, то у 2015 році їхня кількість зменшилась до 8 тисяч;
  • низька платоспроможність населення. На думку Олександра Філонюка, президента Ліги страхових організацій України, погіршення економіки країни призвело до скорочення реалізації полісів КАСКО;
  • збільшення вартості послуг техобслуговування і запчастин навіть на вітчизняні моделі;
  • демпінг для юридичних осіб. Глава управління «Української страхової групи» Павло Нельга зазначає, що ціни, які пропонуються юрособам, зменшилися, і зараз становлять 2% вартості.

Проте страховики за перший квартал 2015 зібрали за договорами страхування транспорту майже 460 млн гривень.

Страхові поліси: рішення

«Падіння попиту на автостраховки триватиме», — відзначає голова компанії «Універсальна» Олексій Музичко. Він повідомляє, що для утримання клієнтів страховики змушені знижувати вартість своїх послуг. Так, тарифи для фізичних осіб (близько 4-5% у порівнянні з 6-7% в 2013 році) свідчать, за словами Музичко, про кризовий стан українського ринку автострахування. Як прогнозують експерти, на 2016 рік кількість проданих полісів КАСКО у порівнянні з поточним роком зменшиться у два рази.

Тим часом дані Нацкомфінпослуг вказують, що обсяги зібраних платежів зросли на 10-12%, що також зумовлено падінням гривні.

googlef3f44d3f0ec0258c.html