Чи варто турбуватися за своє робоче місце?

На тему принципів Парето існує чимало жартів. Кажуть, що 80% роботи в будь-якій компанії робить лише 20% працівників – проте 80% працівників щиро вважають, що входять у ці 20%.
Схожі результати показало опитування однієї з російських страхових компаній. 76% працівників не вірять у те, що механічні генії посунуть офісний планктон з насиджених стільців біля зручних моніторів.
На думку багатьох опитаних, штучний інтелект становить загрозу лише для низько кваліфікованих фахівців, до числа яких, зрозуміло, себе не відносить майже ніхто.
В основному за робочі місця турбуються дійсно представники малокваліфікованих професій: консультанти, продавці, оператори колл-центрів, друкарі.
Проте, наприклад, в сфері підбору персоналу вже за кілька років зможуть виконувати роботу найкваліфікованішого HR-фахівця. Адже програма пошуку персоналу може шукати фахівців в автоматичному режимі з урахуванням критично важливих параметрів (вік, досвід, місце проживання, бажаний дохід), уникаючи при цьому суб’єктивних факторів. Крім того, програма спроможна впорядкувати претендентів за рейтингом бажаності, аналізувати кількість претендентів і вакансій по окремих регіонах, бачити рівень зарплати, за яку згодні працювати претенденти. Зважаючи на середній рівень запитів, програма зможе рекомендувати роботодавцю, який рівень зарплати пропонувати працівникам у тому чи іншому регіоні. Також HR-сервіси бачитимуть, в яких компаніях наразі відкриті схожі вакансії, і які умови там пропонуються.
Під певною загрозою можуть опинитися і страхові консультанти. Зараз дедалі більше з’являються так званих «коробочних» продуктів, продаж яких виписаний за чітко визначеними алгоритмами і параметрами. Для їх продажів достатньо мати гарно виписане програмне забезпечення – як, наприклад, в інтернет-магазині http://ugic.com.ua/, що повністю автоматизує процес оформлення і оплати договору.
Проте, представникам висококваліфікованих професій заміна на роботів найближчим часом навряд чи загрожуватиме. Адже, як ми вже знаємо, саме ті 20% людей, які здатні робити 80% роботи компанії, рухають прогрес вперед. І їх замінити неможливо.

googlef3f44d3f0ec0258c.html