Члени МТСБУ отримали приписи від Нацкомфінпослуг

Портал Finclub в своєму матеріалі аналізує ситуацію, що сталася на ринку «автоцивілки». Всі без винятку члени МТСБУ отримали листи від регулятора і акти про вчинення правопорушення. Причиною послужило недотримання строків внесення полісів в централізовану базу даних (ЦБД) МТСБУ.
На сьогодні встановлено, що дані до ЦБД мають вноситися протягом двох днів з моменту оформлення договору, що не завжди можливо, особливо у віддалених районах. Також, встановлений регулятором термін 2 дні протирічить Постанові Кабінету Міністрів України №1523 від 18.12.96. «Про порядок здійснення діяльності страховими посередниками», яка, зокрема, передбачає, що страховий агент протягом двох днів зобов'язаний перерахувати на розрахунковий рахунок страховика отримані кошти, але звітувати перед страховиком подекадно. У зв'язку з цим, виникає колізія між вимогами Постанови КМУ (подекадний звіт) і вимогами Нацкомфінпослуг (2 дні).
Нацкомфінпослуг (який виконує функції не тільки регулятора, але і Координаційної Ради МТСБУ) прийняв свого часу розпорядження №852 від 31.03.17 р, яким встановив підвищені коефіцієнти відрахувань до фондів Бюро при перевищенні термінів внесення полісів. Іншими словами, регулятор одразу визначив ступінь фінансового покарання компаній за недотримання цих строків. Проте наразі стоїть питання про застосування додаткових заходів впливу.
На думку експертів ринку, сама по собі норма «2 дні» не працює. Якщо абсолютно всі компанії її порушили і отримали приписи – це говорить про те, що компанії не в змозі виконати встановлений норматив, і він потребує корегування.
Втім, як зазначив член Комісії Денис Ястреб, ситуація, що виникла, дозволить страховим компаніям це раз доопрацювати свої бізнес-процеси напередодні запуску електронного поліса. Адже система онлайн-страхування не передбачатиме зволікань із внесенням інформації, тож, відповідно, строки внесення інформації зменшаться.

googlef3f44d3f0ec0258c.html