До чого призведе скасування мита на ввезення авто в Україну?

Статистика говорить про те, що за останні кілька років автомобільні імпортери наповнили бюджет України 4.5 мільйонами гривень за рахунок оплати обов'язкового державного мита. Але така практика суперечить зобов'язанням України перед Всесвітньою торговою організацією.

Останнім часом Україна програла низку спорів з такими державами, як Японія, Корея, Індія, Австралія, щодо введення нашим урядом мита на ввезення нових автомобілів з інших країн. Це рішення було прийняте 2 роки тому. Тоді ж, у квітні 2013 року, це нововведення було покликане захистити українських автовиробників від іноземніх конкурентів.

26 червня 2015 р. Кабінет Міністрів України отримав порекомендацію скасувати це нововведення у найкоротші терміни. Міністерство економічного розвитку, до компетенції якого належить вирішення даного питання, запевнило, що беззаперечно виконає авторитетну рекомендацію міжнародної організації.

Але, на думку досвідчених експертів, скасування мита ніяк принципово не знизить вартість ввезених автомобілів і не врятує національний автопром. Давайте розберемося, чому так відбувається.

Сумна статистика

Згідно з останніми даними Автопрому, в 2013 році втричі впали обсяги випуску вітчизняних легкових автомобілів, а продаж скоротився на 9%. Однак введення мита позначилося вкрай негативно на динаміці ринку. Тільки у 2013 році імпортерам довелося заплатити у державну скарбницю близько 250 млн. доларів мита. Це призвело до того, що в 2014 році ввезення нових авто скоротилося майже вдвічі.

У 2015 році імпорт впав вже на 57 %. Гарною новиною для дилерів та виробників іноземних авто стала перспектива скасування мита в Україні. Але це не означає, що вартість транспортних засобів істотно знизиться вподальшому. У середньому нові авто подешевшають лише на 2,5%.

Проблема імпортерів і внутрішніх виробників полягає у швидкому знецінення української валюти. Однак жоден міжнародний концерн не поспішає йти з нашого ринку. Тут існує колосальний попит на імпортні авто.

googlef3f44d3f0ec0258c.html