Поради експертів "ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ" - яким кольорам автомобілів віддають перевагу українці

Фахівці компанії AUTO-Consulting вивчили, автомобілі яких кольорів найчастіше купували громадяни України в 2016 році. Як виявилося, авто білого кольору є найбільш затребуваними в нашій країні. Третина придбаних в минулому році автомобілів були білого кольору. Ще рік тому на них припадало лише 28%.

На другому місці за популярністю - сірі / сріблясті машини, питома вага цих автомобілів на ринку - 25% (рік тому - 26%). Авто чорного кольору, що посідають третє місце, зайняли лише 16%, проти 18% у 2015 році.

Далі в рейтингу популярності розташувалися автомобілі синього (8%), червоного і коричневого (по 6%) кольорів.

Майже в усіх сегментах авторинку спостерігається аналогічна картина. Серед легкових автомобілів нижча питома вага чорних машин (лише 12%), зате цей колір більше до душі власникам позашляховиків (20%). Найменше прихильників чорного серед покупців мінівенів (8%), а ось «50 відтінкам сірого» віддали перевагу 34% покупців мінівенів і 43% власників пікапів.

За даними дослідження, корпоративні клієнти віддають ще більшу перевагу білим автомобілям, ніж в середньому по ринку (38% проти 29% у фізосіб).

Цікаво, що на Західній Україні найбільшим попитом користуються автомобілі сірого кольору, що лідирують у продажах відразу в 7 областях. На Львівщині популярні також коричневі і червоні авто, в Києві - сині, а в Луганській, Сумській та Чернігівській областях несподівано виявилися популярними зелені авто, частка яких втричі вища, ніж в цілому по країні.

Білі автомобілі найбільш популярні на півдні України (Миколаївська, Одеська і Херсонська області). Це цілком логічно - адже у спеку саме білі машини нагріваються менше за інші.

Серед марок автомобілів питома вага білих «новобранців» є найбільшою серед Volkswagen і Ford - половина. Чорні автомобілі не користуються попитом серед покупців Renault і Skoda, які віддають перевагу синьому кольору. Покупцям Mazda більше до душі червоний колір, а половина тих, хто придбав вітчизняні ЗАЗи, визнали найбільш привабливими сріблясті машини. Цікаво, що далі за популярністю у шанувальників вітчизняної продукції йдуть білий, золотистий і червоний кольори.

Прихильників чорних автомобілів традиційно найбільше в преміальному сегменті: наприклад, кожен другий проданий Mercedes - саме чорного кольору.

Дослідження аварійності автомобілів різного кольору показали, що найменш аварійними є жовті та помаранчеві автомобілі. Це пояснюється, по-перше, помітністю таких автомобілів на дорозі, а по-друге, більш спокійною манерою кермування у водіїв даних авто. А найвищою є аварійність у чорних і сірих авто - приблизно на 20% вище, ніж у більш яскравих транспортних засобів.

Колір обраного авто багато в чому залежить від стилю водіння і віку водія. Приміром, сірі автомобілі найгірше помітні на дорозі і в сутінках. Молоді люди, чий стаж водіння ще невеликий, віддають перевагу червоним автомобілям. Серед власників червоних і чорних авто найбільша питома вага «агресивних» водіїв. А ось водії синіх і зелених машин, як правило, стримані і спокійні на дорозі.

Білі автомобілі найбільш небезпечні щодо угону - їх найлегше перефарбувати в будь-який інший колір. А ось коричневі авто - найменш привабливі для крадіїв.

Наша компанія готова запропонувати програму страхування, яка найбільшою мірою відображає Ваші потреби в страховому захисті автомобіля. Заповніть заявку на придбання «Повного КАСКО» в нашому інтернет-магазині http://ugic.com.ua/strakhuvannya-transportu/kasko/ або в мобільному додатку - і ми разом визначимо параметри програми страхування для Вашого авто.

googlef3f44d3f0ec0258c.html