Електронний поліс «автоцивілки» запустять з лютого 2018 року.

Розпорядження Нацкомфінпослуг "Про затвердження змін до положення про особливості укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" №3631, яке вводить електронний поліс в Україні, набуває чинності 7 лютого 2018 року. Зазначений документ зареєстрований в Міністерстві юстиції.

Розпорядженням встановлюється порядок укладення внутрішніх електронних договорів ОСАЦВ ("електронний поліс"), впроваджується модель і принципи надання електронних послуг на страховому ринку. Електронний поліс дозволить підвищити рівень довіри громадян до електронних послуг в страхуванні.

Також розпорядженням створено додаткові стимули для підвищення конкуренції на ринку страхових послуг, в результаті застосування сучасних IT-технологій. Воно розширить можливості страховиків задовольняти попит споживачів страхових послуг, особливо осіб з обмеженими можливостями, і забезпечить додатковий захист прав споживачів, оскільки воно унеможливлює укладання внутрішнього електронного договору без реєстрації в єдиній централізованій базі даних МТСБУ.

Важливим фактором запобігання шахрайству на ринку страхування стане забезпечення МТСБУ можливості перевірки страхувальником факту реєстрації пропозиції з боку страховика укласти електронний договір страхування в єдиній централізованій базі даних МТСБУ. Завдяки впровадженню електронного поліса ймовірність придбання поліса у шахраїв зводиться до мінімуму, а споживачі страхових послуг отримують додаткові гарантії майбутніх виплат.

Розпорядженням передбачено можливість укладення договорів в паперовій або електронній формі, що враховує потреби споживачів страхових послуг, які не мають технічної можливості укласти внутрішній електронний договір (з огляду на необхідність забезпечення надання страхових послуг на всій території України).

Нацкомфінпослуг спільно з МТСБУ продовжують роботу з нормативного забезпечення укладення електронних договорів ОСАЦВ. Зараз зміни до Положення про єдину централізовану базу даних з ОСАЦВ знаходяться на узгодженні з державними органами, і завершується робота по розробці форми електронного полісу, що дозволить її затвердити до кінця 2017 року.

googlef3f44d3f0ec0258c.html