Інтернет речей. 7 розумних технологій майбутнього, які стали реальними вже сьогодні.

Ще донедавна технології «розумного будинку» видавалися забаганками для багатіїв, які прагнуть похизуватися перед сусідами більш «крутими» технічними рішеннями. Проте, технології не стоять на місці, і на сьогодні відеоспостереження за квартирою або дитячим майданчиком, дистанційне вмикання світла чи опалення, смс-повідомлення про підозрілий рух в квартирі або небезпечні параметри у будинкових комунікаціях стають дедалі буденнішими.

Експерти «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ» розглядають технічні новинки, що можуть не лише запобігти небезпекам і зробити життя суттєво комфортнішим, але й дозволять істотно заощадити на комунальних платіжках.

 

  1. 1. Блокування аварійних комунікацій.

 

Якщо система управління «розумною домівкою» виявляє небезпечне зростання або зменшення тиску в системах газопостачання чи водопроводу, вона може автоматично надіслати смс господарю, повідомити про ситуацію в управляючу компанію, а також самостійно перекрити небезпечну комунікацію. Таким чином, є можливість запобігти розриву труб, або ж оперативно мінімізувати збиток, якщо такий розрив вже стався.

Уникнути аварії допомагає і система управління опаленням, яка може на короткий час увімкнути подачу теплоносія, аби уникнути замороження системи і розриву труб внаслідок цього, якщо будинок тривалий час стоїть незаселений, і комунікації в ньому вимкнені.

 

  1. 2. Дистанційне керування опаленням.

 

Нема потреби опалювати приміщення, в яких ніхто не живе. Так само, можна істотно заощадити, якщо не опалювати приміщення, коли господарі знаходяться на роботі, в гостях або подорожі. Достатньо за годину до прибуття додому відправити сигнал системі – і вона включить опалення заздалегідь, щоб господар приїхав до теплої оселі. Автоматично спрацьовує і система підігріву дорожнього покриття, що дозволить уникнути ожеледі та снігу біля будинку.

Аналогічні системи вже дуже поширені в автомобілях. Вони дозволяють прогрівати двигун і салон за відсутності водія. Відповідно, автовласник сідає за кермо і рушає в дорогу, а не очікує, коли прогріється салон і перестане впрівати віконне скло.

 

  1. 3. Управління освітленням приміщень.

 

Дуже багато електричної енергії витрачається на освітлення приміщень, де нікого нема. Причини можуть бути різними – хтось не вважає за доцільне заощаджувати, хтось забуває вимикати світло. Як наслідок – будинкові електричні системи отримують додаткове навантаження, а платіжки за комуналку зростають. Система керування освітленням вмикатиме світло, якщо датчики зафіксують, наприклад, відкриття дверей чи рух людини по приміщенню, і вимикатиме, якщо протягом певного часу руху не буде. За тим самим принципом може функціонувати система освітлення прибудинкової території, яка вмикатиметься тільки в обмеженому обсязі, і тільки тоді, коли датчики фіксуватимуть рух.

Щоправда, такі системи потребують додаткових налаштувань – з одного боку, датчики можуть реагувати на рух домашніх тварин, що пересуваються по квартирі; а з іншого – якщо господар помешкання вирішить почитати книжку, зручно вмостившись у кріслі, йому доведеться час від часу рухатися, аби якимось чином повідомляти систему про свою присутність.

 

  1. 4. Відеонагляд і відеозв’язок.

 

Системи відеоспостереження також можуть бути багатофункціональними – починаючи від трансляції з камери спостереження на смартфон чи планшет в разі від’їзду господарів, закінчуючи відеозв’язком з консьєржем чи пунктом охорони. А відеонагляд за дитячим майданчиком дозволить уникнути неприємних ситуацій, пов’язаних з дітьми. Ще одним функціоналом систем спостереження є смс-інформування господарів та охоронців про підозрілий рух в квартирі – навіть з автоматичною трансляцією того, що відбувається в приміщенні.

 

 

 

  1. 5. Ранкове пробудження.

 

Розумні системи дозволяють не лише у певний час подати господарю сигнал прокидатися, але й попередньо забезпечити комфортну температуру в кімнаті, за необхідності – увімкнути підігрів підлоги, улюблену музику чи телеканал, розігріти чайник чи запустити кавоварку. Система «мультирум» дозволяє ставити різний контент у різних приміщеннях – приміром, вмикати тиху музику в спальні, і транслювати новинний телеканал на кухні.

 

 

 

  1. 6. Комфорт і затишок.

 

За допомогою планшету чи смартфону є можливість дати розпорядження наповнити ванну водою необхідної температури, розігріти до приїзду господарів духовку, увімкнути кондиціонер. Так само можна віддати сигнал до автоматичного прибирання роботом-пилососом чи увімкнення пральної чи посудомийної машини (це важливо для будинків, де є двох- чи трьохфазний лічильник електрики – там побутову техніку доцільно вмикати вночі, коли електроенергія дешевша).

 

 

 

  1. 7. Домашня бухгалтерія.

 

Система акумулює показники лічильників з усіх систем життєзабезпечення (електрика, газ, тепло, гаряча та холодна вода), і автоматично формує рахунки до оплати, додаючи постійні платежі (телевізійні та інтернет-провайдери, охорона, утримання території тощо). Після цього здійснюється автоматичне списання коштів з банківського рахунку господаря, або формуються рахунки, який власник помешкання сплачуватиме через інтернет самостійно.

 

Таким чином, є можливість заощадити на комунальних платежах до 30-40% усіх витрат; до того ж, убезпечити власників «розумного житла» від безлічі небажаних ситуацій.

 

Проте надмірна автоматизація і «смартизація» має і зворотній бік. Система управління будинком потребує безперебыйного електричного живлення як для себе, так і для пов’язаних з нею приладів, і може не спрацювати в разі перебоїв з електрикою чи інтернет-зв’язком. Також дуже значним є ризик несанкціонованого втручання в роботу систем, що може вплинути, зокрема, на неадекватну реакцію системи керування комунікаціями (наприклад, замість перекриття водопостачання – збільшення напору), а також на здійснення несанкціонованих платежів за нібито надані послуги.

 

Застрахувати квартиру ви можете вже зараз, з використанням інноваційних інтернет-технологій: в інтернет-магазині, або з використанням мобільного додатку «ЮНІСОН СТРАХУВАННЯ». 

googlef3f44d3f0ec0258c.html