Як їздять застраховані водії?

Асоціація "Страховий Бізнес" з посиланням на "Фінансовий консультант" наводить цікаву інформацію, отриману за допомогою аналізу показників телематичних пристроїв, встановлених на застрахованих автомобілях.

За результатами досліджень, проведених в США, Швеції та Британії, показують, що 80% водіїв оцінюють свою водійську майстерність як «вищу за середню». Очевидно, має місце феномен "ілюзорної переваги", що проявляється у схильності перебільшувати свої достоїнства і применшувати недоліки в порівнянні з іншими людьми.

Українська статистика підтверджує поширену думку про те, що чоловіки - більш агресивні водії. Проте, різниця в стилі водіння все ж таки не настільки значна, як прийнято вважати.

Наприклад, в середньому чоловіки перевищують швидкість на 6% частіше, ніж жінки. І у жінок, і у чоловіків майже 70% всіх перевищень швидкості припадає на перевищення до 20 км/год, яке не передбачає накладення штрафу.

Проте варто зазначити, що перевищення швидкості на 20 км/год збільшує ймовірність ДТП на 30-40%. В разі перевищення швидкості гальмівний шлях в денний час доби збільшується мінімум на 60%. Це призводить не тільки до збільшення ризику пошкодження авто, а й до більш неприємних ситуацій, при яких завдається шкода життю і здоров'ю людей.

Частка пробігу з перевищенням швидкості понад 20 км/год у чоловіків теж вища (13% проти 10% у жінок). Також чоловікам притаманна більш агресивна манера кермування (на 100 км пробігу - 1,5 різких прискорення і 4,5 різких гальмування; у жінок, відповідно, 1,1 і 4,1). .

Чоловіки в 1,5 рази частіше, ніж жінки, їздять на машині вночі. Саме цей час є найбільш аварійним часом доби. Кожен «нічний кілометр» в середньому в 3 рази небезпечніший за поїздку по тій же ділянці дороги в денний час. Особливо небезпечні нічні години в ніч проти суботи (з 23.00 до 6.00). Аварійність в цей період є більшою у 5,6 разів порівняно з її середньодобовим рівнем.

Замовити страхування для свого автомобіля ви можете в нашому інтернет-магазині 

googlef3f44d3f0ec0258c.html