Як обкрадають клієнтів на АЗС?

Всім відомо, що багато заправних станцій обманюють водіїв. Сьогодні бензин не розбавляють, як говорилося у відомому радянському кіно - його просто недоливають. Така практика відома не перший рік. Поговоримо про те, які обманні методи зараз існують на автозаправних станціях, і як не попастися на хитрощі шахраїв.

Але перед тим як почати розмову про недобросовісних співробітників АЗС, рекомендуємо вибрати одну заправну станцію, якій ви беззастережно довіряєте, і користуватися її послугами постійно. Якщо ж ви будете вибирати кожен раз нові заправки, то не зможете об'єктивно визначити якість бензину і не зрозумієте, хто вас обманює.

Як нас обкрадають на АЗС?

Потрібно зрозуміти систему роботи шахраїв. Якщо у вас технічно справний автомобіль, і немає перевитрат бензину, але ви помітили явний недолив на конкретній заправці, тоді причина, з якої сталася неприємність – заправник-шахрай. З'ясуємо, як все відбувається. Кожна автозаправна станція має співробітника або ряд осіб, які в разі необхідності відносять гроші касирові і заправляють ваше авто. Заправник знає, скільки необхідно залити палива, і дивиться, чи контролює покупець лічильник. Клієнт у цей час може відволіктися, купити щось в магазині при автозаправці або вийти поговорити по телефону. Працівник відпускає пістолет на останньому літрі, і бензин залишається у шлангу. Після того, як ви поїхали, паливо зі шланга спокійненько зливається. Таким чином, клієнт може втратити мінімум літр бензину з однієї заправки.

Дуже часто причиною недоливу на автозаправці може бути бензин з низьким октановим числом або несправний лічильник автозаправного автомата. Він показує, що ви залили потрібну вам кількість бензину, а фактично клієнт недоотримує 2-3 літра палива. Для такої махінації спеціально програмують лічильник, обманюючи водіїв.

Як уникнути обману на автозаправках?

В першому випадку рекомендується заправляти авто самим, або бути присутнім при цьому. Виймати пістолет потрібно тільки після того, як автомат перестане показувати внесені гроші і літраж. А ось у другому варіанті обману вирішити проблему не так просто. Але все ж можливо. Якщо ви запідозрили якусь станцію в недоливі, підготуйте заздалегідь каністру і попросіть налити в неї бензин. Тоді ви зможете реально бачити, дурять вас чи ні. Правда, не всі заправки люблять обслуговувати таких водіїв, посилаючись на особливості техніки безпеки. Відмова залити бензин у вашу тару говорить про те, що ця АЗС, м'яко кажучи, хитрує. Для таких випадків законодавчо передбачено, що кожна заправна станція повинна мати мірну каністру, спеціально опломбовану з відповідними позначками. Попросіть налити бензин в неї, і тоді ви точно зможете викрити хитру компанію. Якщо ж і в цьому вам відмовили, значить, ваші припущення вірні, і ви сміливо можете подавати скарги на АЗС в компетентні органи.

Ми розкрили найпростіші способи обману клієнтів на АЗС. Про всі ж інші приховані махінації можуть знати лише працівники цих компаній.

googlef3f44d3f0ec0258c.html