Як правильно обрати аккумулятор

Життя акумулятора, на жаль, не вічне. Головна загроза джерелу автомобільної енергії криється в сульфатації пластин. Так називається процес покриття контактів акумулятора нальотом сульфату свинцю, що є природнім наслідком роботи акумулятора. Через сульфатацію акумулятор не може повністю зарядитися, і швидко втрачає заряд. Також на стан акумулятора впливає вібрація, температурні коливання та експлуатація при неповному заряді. Втім, в умовах регулярної експлуатації автомобіля уникнути цих факторів не вдасться.

 

Внаслідок своїх конструктивних особливостей, найбільше акумулятори потерпають від холодів. При зниженні температури повітря на 1 градус, акумулятор втрачає 1-2% своєї потужності. Чим нижчою є температура, тим швидше втрачається потужність. Саме з цим пов’язані масові відмови акумуляторів в сильні морози.

 

Обираючи новий акумулятор, перш за все, погляньте на технічні характеристики, рекомендовані виробником авто. Якщо придбати менш потужний акумулятор, ніж треба – звичайно, автомобіль довго на ньому не працюватиме. Але й перевищувати рекомендовану граничну межу так само не варто – адже це може призвести до виходу з ладу електрообладнання, і навіть до пожежі в автомобілі. Підсилення акумулятора потребують хіба що тюнінговані автівки – проте, такі "апгрейди" повинні супроводжуватися вдосконаленням усієї електросистеми.

 

Так само порівнюйте габарити нового акумулятора зі старим. Справа в тому, що основним типом автомобільних акумуляторів є свинцево-кислотні, і принцип дії, так само як і діючі речовини, у них приблизно однаковий. Цілком можливо, що зменшення габаритів чи ваги досягнуто за рахунок заощадження на матеріалах чи компонентах, що, зрештою, вплине на довговічність і працездатність батареї. Занадто велика і важка батарея призведе до додаткових навантажень на автомобіль.

 

А от додаткові ергономічні елементи – річ потрібна і корисна. Зручна ручка, захисні щитки, що зменшують ризик короткого замикання, індикатор заряду – все це значно полегшує експлуатацію батареї.

 

Ознайомтеся з відгуками користувачів щодо акумуляторів різних брендів – не виключено, що про якусь марку переважатимуть не дуже схвальні відгуки, а, отже, ви зможете уникнути придбання неякісної батареї.

 

Зараз на багатьох сайтах є форма підбору акумуляторної батареї, залежно від марки, моделі і року випуску авто. Так само ви можете зателефонувати до фірмових сервісних центрів і спитати поради у спеціалістів, які обслуговують автомобіль вашої марки. 

googlef3f44d3f0ec0258c.html