Як уникнути ДТП на дорозі

За умови щільного дорожнього руху, різко зростає імовірність потрапити в дорожню аварію. Наші експерти готові дати кілька порад, як уникнути неприємностей на дорозі.

Серед найпоширеніших причин аварій, за даними ДАІ, на першому місці – перевищення швидкості. Далі за поширеністю йдуть порушення правил проїзду перехресть і пішохідних переходів. Також часто трапляються виїзд на зустрічну смугу, порушення правил маневрування і керування автівкою напідпитку.

Тож якщо останній фактор особливих коментарів не потребує, зосередимося на решті п’яти.

 1. Дотримуйтеся швидкісного режиму – не перевищуйте дозволену швидкість, не здійснюйте різких маневрів, не гальмуйте і не стартуйте занадто різко. Дотримуйтеся безпечної дистанції щодо інших учасників дорожнього руху. Також зважайте на стан дороги і погодні умови – під час дощу, листопаду, снігопаду та ожеледиці гальмівний шлях зростає – тож інтервал руху варто збільшити.

 

 1.  
 2. Будьте уважні на перехрестях, дотримуйтеся сигналів регулювальника, світлофорів і вимог дорожніх знаків. Пам’ятайте, що пріоритет в дотриманні вимог саме такий – якщо працює світлофор, то дорожні знаки пріоритету руху не діють. Також зважайте на рух транспортних засобів, що знаходяться перед вами. Іноді при виїзді на головну дорогу водій завчасно починає видивлятися, чи не рухаються головною дорогою транспортні засоби, і не встигають зреагувати на раптове гальмування автомобіля, що рухається попереду.

 

 1.  
 2. Пам’ятайте про те, що на пішохідному переході перевагу в русі мають пішоходи. Особливо небезпечним є темна пора доби – адже не всі пішоходи мають одяг зі світловідбивними елементами; а пішохідні переходи не завжди належним чином освітлені і обладнані. Також треба бути обережними, коли поблизу дороги знаходяться діти – їхня поведінка може бути непередбачуваною. Не перевищуйте швидкість в населених пунктах, особливо – у незнайомій місцевості, де ви не знаєте розташування переходів.
 3.  
 4.  
 5. Виїзд на зустрічну смугу є маневром, що в разі аварії призводить до найбільш тяжких наслідків. За можливості, уникайте маневрування, що передбачає виїзд на зустрічну смугу. В тому разі, коли уникнути такого маневру неможливо, здійснюйте його виключно на прямих ділянках, що добре проглядаються на велику відстань. Також зважайте, що на деяких ділянках доріг (мости, тунелі, перехрестя та ін.) здійснювати обгін заборонено правилами.
 6.  
 7.  
 8. Порушення правил маневрування є найбільш частою причиною ДТП – хоч, зазвичай, такі події не призводять до важких наслідків. Рухаючись по дорозі, дотримуйтеся розмітки дорожніх смуг. Якщо необхідно перейти в іншу смугу, обов’язково повідомте про свій намір, увімкнувши сигнал повороту. Ви повинні поступитися тим транспортним засобам, які рухаються смугою, в яку ви зібралися перебудуватися. Якщо ж одночасно перебудовуються транспортні засоби з обох боків, діє правило «перешкоди праворуч» - автомобіль з правої смуги матиме пріоритет.
 9.  

Бажаємо вам безаварійної їзди! Проте, не забувайте про необхідність страхування цивільної відповідальності. В нашому інтернет-магазині можна замовити і оплатити поліс у будь-який зручний час доби, а за день ви отримаєте його кур’єрською доставкою.

googlef3f44d3f0ec0258c.html