Кіберзлочинність в Україні зростає вражаючими темпами

У 2016 році здобиччю кібер-шахраїв стали майже 340 млн.грн., вкрадених ними з банківських карт українських громадян. Рік тому з банківських карт співгромадян безслідно зникло 85 млн.грн. Таким чином, обороти кіберзлочинців зросли вчетверо.


Найчастіше злочинці використовують технології «фішингу». Це або телефонні дзвінки з проханням повідомити реквізити платіжної картки, за допомогою яких можна здійснити дистанційні платіжні операції, або використання сайтів, що імітують справжні (наприклад, сайти популярних платіжних систем, поповнення мобільних телефонів та ін.). У 2016 році втрати від фішингу виросли уп'ятеро - до 275 млн.грн.


Другим за популярністю методом стало шахрайство в інтернеті - найчастіше, покупка неіснуючих товарів. В такий спосіб рахунки українців полегшали на 64 млн.грн.


Нарешті, не припиняються спроби використання спеціальних зчитувальних пристроїв. Найчастіше вони монтуються на банкомат, і при спробі зняти гроші інформація щодо карти потрапляє до зловмисників. Нахабнішим, але не менш ефективним способом є заклеювання скотчем отвору для видачі купюр. Клієнт, що знімає гроші, не може отримати купюри, і, поки намагається покликати оператора або повідомити в банк про поломку, шахраї викрадають гроші.


Експерти рекомендують здійснювати оплату лише на сайтах, що працюють за протоколом https, який має набагато кращий ступінь захисту, ніж протокол http.

 

Вас також повинні насторожити нижчі ціни на товари або послуги, що продаються через інтернет, імітація офіційних сайтів (відмінність інтернет-адреси може бути найнезначнішою, щоб не впадало в очі). Нарешті, будьте уважні, користуючись банкоматом, особливо якщо він знаходиться не в відділенні банку. Навіть всередині торгового центру ризик установки несанкціонованого пристрою високий - адже там банкомати стоять на умовах оренди, і адміністрація і охоронці не знають в обличчя працівників сервісної служби, під виглядом якої зловмисники встановлюють свої пристрої.

 

За допомогою СМС-повідомлення про банківські операції ви також можете вчасно довідатися про несанкціоновані списання грошей з вашої карти.

googlef3f44d3f0ec0258c.html