Кількість автівок з іноземною реєстрацією, ввезених на територію України, сягнула півмільйона

Безлад, що відбувається з ввезеними на територію України автівками на іноземних номерах, викликає дедалі більшу стурбованість в суспільстві.

На своїй сторінці у Фейсбук Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів та дилерів (ВААІД) Олег Назаренко навів статистику, що під виглядом "службових" автівок український кордон перетнуло майже 400 тисяч "литовців" і "поляків"; і ще близько 80 тисяч автомобілів самостійно ввезли українські громадяни. Якщо навіть припустити, що половина цих автомобілів негайно розбирається на запчастини, все одно, від 3 до 5% автівок, що їздять українськими дорогами, мають доволі сумнівний правовий статус.

Цінова доступність престижних автівок істотно "притупляє" пильність їх фактичних власників. Доходить до того, що при настанні ДТП водій просто залишає автомобіль на місці пригоди і зникає "по-англійськи", залишаючи потерпілого напризволяще серед купи понівеченого металу. Ситуація ускладнюється повною відсутністю контролю з боку поліції за тим, хто насправді знаходиться за кермом, і на якій підставі.

Проте, надмірна хитрість наших співгромадян, що спокусилися економією кількох тисяч євро на митних податках, грає з ними злий жарт. Зокрема, в Литві автівка знімається з реєстрації, якщо протягом півроку щодо неї не укладається договір внутрішнього страхування ОСЦПВ або "Зелена карта" для автівок, які перебувають за кордоном. Природньо, наші співгромадяни не переймаються такими складнощами - проте, ризикують втрапити в халепу при перетині кордону. А з посиленням інформаційного обміну між українською і литовською поліцією, наших співгромадян може очікувати прикра невдача вже при поїздках по Україні - на номерах, що в країні реєстрації вже виведені з обліку.

Також зауважимо, що липові "іноземці", що заощаджують на податках, проявляють послідовність, заощаджуючи і на страхуванні "автоцивілки". Через це їхня поведінка на дорозі, що і без того є доволі непередбачуваною, стає ще більш небезпечною для оточуючих.

Зважаючи на збільшення кількості неадекватних "литовців" на українських дорогах, радимо подбати про страхування своїх автівок. Завітайте до нашого інтернет-магазину і оберіть програму страхування до смаку.

googlef3f44d3f0ec0258c.html