Кількість компаній, що працюють у системі "прямого врегулювання", може збільшитися ще на 6

Як повідомляє "Фінклуб", найближчим часом кількість компаній, що є членами системи "Прямого врегулювання", збільшиться ще на 6. Наразі членами системи є 17 компаній, ще одна - СТ "Іллічівське" - пішла з ринку.

Офіційно ще жодна з компаній не надала відповідної заявки, тож поки що зарано робити якісь припущення. Сумарно претенденти займають шосту частину ринку, тож з їх приєднанням до системи охоплення ринку становитиме 2/3.

Проте, експерти страхового ринку доволі скептично оцінюють можливості претендентів, адже лише одна компанія з шести має усі "зелені" оцінки в "світлофорі" МТСБУ. Натомість, одразу дві компанії, що зголосилися на приєднання, мають "червоні" оцінки, що свідчить про незадовільний рівень їх роботи.

Діючі члени системи "прямого врегулювання" зазначають, що система поки що "пробуксовує". І справа не лише у фінансовій стабільності страховика, але й у рівні кваліфікації врегулювальників, бухгалтерів та експертів. В багатьох компаніях процес ухвалення суми відшкодування і перерахування коштів підлаштовується буквально вручну. Також при значних сумах збитків до оцінки не залучають страхову компанію винуватця пригоди, що дає підгрунтя для фінансових зловживань.

Так само страховики побоюються, що через вступ до системи "прямого регулювання" компаній з низьким рівнем надійності, якість сервісу стрімко погіршиться. Неназваний топ-менеджер страхової компанії переймається тим, що це, зрештою, може призвести до збільшення відрахуань до фондів МТСБУ.

Наразі за 5 місяців було врегульовано за системою "прямого врегулювання" лише 3 тисячі страхових подій. У компаній - членів об'єднання питома вага прямого врегулювання не перевищує 20%, а в деяких - не досягає і 10. Тому наразі членство в системі має більше іміджний характер, аніж насправді відображає докорінне покращення сервісу. Варто зважати, що серед лідерів антирейтингу за кількістю скарг клієнтів та середніми строками врегулювання є і компанії, що входять до системи "прямого врегулювання".

Придбати поліс "автоцивілки" і оплатити його в режимі онлайн ви можете в нашому інтернет-магазині

googlef3f44d3f0ec0258c.html