Курцям стало трошки складніше працевлаштуватися

Аналітики однієї з найбільших російських страхових компаній вивчили ставлення великих російських роботодавців до співробітників, що палять. В опитуванні брали участь HR-менеджери 90 компаній з оборотом від 100 млн руб. на рік.

Становище курців на ринку праці дещо погіршується. Зокрема, вчетверо збільшилася кількість компаній, де кандидатові, який палить, буде відмовлено в працевлаштуванні. Якщо за підсумками минулого дослідження таких компаній було 1,5%, то тепер їх уже стало майже 6%. Найчастіше такі заборони носять негласний характер і не регламентуються письмовими наказами. Роботодавців бентежать великі втрати робочого часу (на їхню думку, "курилка" відбирає до 40 хвилин протягом дня) і більш тривале перебування на лікарняному (курці хворіють в 1,5 рази довше).

З іншого боку, збільшується число компаній, де не тільки дивляться крізь пальці на куріння співробітників, але і скорочують стимули для їх колег, що не мають такої шкідливої звички. Зокрема, вчетверо знизилася кількість компаній, які в будь-якій формі штрафували співробітників за перекури, і втричі - число компаній, які преміювали прихильників здорового способу життя. У підсумку, тільки 2,3% компаній преміюють не-курців, а число компаній, де впроваджено практику штрафувати співробітників за перекури, менше 1%.
Майже 95% опитаних відзначили свою байдужість до такої згубної звички, як куріння на робочому місці. У 2,5% компаній працівники самі проявляють свідомість і намагаються не нервувати керівництво частими виходами на перекур, незважаючи на формальну відсутність заборон з боку адміністрації підприємства. Однак, у порівнянні з попереднім дослідженням, цей показник зменшився вдвічі.

Чверть претендентів відповідали на співбесіді на питання, чи курять вони. Ті, кому довелося відповідати на це питання, відзначали, що, найчастіше, судячи з інтонації, той, хто ставив запитання, сам не курив, і тому хотів почути негативну відповідь. Раніше це питання ставили лише в 15% компаній.

Найбільш лояльне ставлення до курців у представників творчих професій - дизайнерів, копірайтерів та журналістів.

googlef3f44d3f0ec0258c.html