МТСБУ планує змінити систему оцінки.

Обсяг виплат за останні 9 місяців зріс на 40% - однак, це є наслідком подорожчання ремонтних робіт і збільшення кількості ДТП. Натомість, рівень роботи деяких учасників ринку викликає нарікання навіть з боку колег-страховиків, не кажучи вже про клієнтів.

За перші 9 місяців року врегулювано майже 100 тис. страхових випадків за ОСЦПВ, що майже на 15% більше, ніж торік. Водночас, зросла і середня виплата – з 12,6 тис. грн. до 15,2 тис. грн., або на 20%. При цьому, приріст кількості договорів (+4,8%) є доволі незначним.

На сьогодні середній термін виплати становить 94 дні, при цьому 24 компанії врегулюють всі страхові випадки в термін до 90 днів.

Символічно, що саме 24 компанії отримали усі три відмінні оцінки у щоквартальному «світлофорі» МТСБУ. За оцінкою якості врегулювання збитків так само 24 компанії отримали «жовте» світло, а дві – «червоне». Водночас, за рівнем скарг задовільну оцінку отримало лише 7 страховиків, а незадовільну – одразу 6. А от «загальна оцінка діяльності» оцінена найвищим балом у всіх компаній, крім двох.

На диво, навіть наявність великої кількості скарг чи низька якість врегулювання не стає на заваді отриманню найвищої оцінки. Наприклад, у двох компаній, що отримали відмінну загальну оцінку роботи, рівень скарг перевищує 8-12% - тобто, у «лідерів» цього антирейтингу кожна восьма виплата викликає нарікання у клієнтів.

В Моторному бюро згодні з неадекватністю таких оцінок, тож з 1 січня планують змінити методику оцінювання. Зокрема, замість «оціночної збитковості» обчислюватимуть «частку ОСЦПВ в портфелі страховика». Найвище оцінюватимуть компанії, де питома вага цього виду не перевищуватиме 40% (наразі таких компаній 36), а от якщо ОСЦПВ займає понад 80% портфелю – компанія отримає «червоне світло» (таких компаній на сьогодні 5).

При оцінці якості врегулювання збитків враховуватимуть страхові випадки, врегульовані більше ніж за 90 днів (а не 120, як зараз). Тож «відмінників» поменшає з 32 до 25, натомість замість двох «червоних» оцінок матимемо аж десять.


Характерно, що лідерів ринку нововведення не лякають, адже вони і без того намагаються дотримуватися визначених нормативів.

Проте деякі експерти висловлюють зауваження і пропозиції щодо вдосконалення методики. Зокрема, на думку експертів, варто робити екстраполяцію на попередні періоди – адже при збільшенні тарифів питома вага ОСЦПВ в портфелі СК зросте автоматично, проте це не буде наслідком непродуманої ринкової політики страховика. Так само, варто враховувати регіональні особливості – адже не всюди є можливість безперешкодно скористатися інтернетом або банківськими послугами.

googlef3f44d3f0ec0258c.html