МВС ініціює посилення відповідальності за деякі види порушень ПДР.

Міністр МВС Арсен Аваков представив проект щодо посилення покарань за деякі порушення ПДР. Керівник правоохоронних органів анонсував обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км / ч, запуск системи фото / відеофіксації порушень, а також посилення штрафів за окремими категоріями порушень за кермом.

Перевищення швидкісного режиму каратимуть з усією суворістю - адже це є самим поширеною причиною скоєння ДТП. З існуючих 510 грн. розмір штрафу може «злетіти» до відчутних 3400 грн. Самовільне залишення місця ДТП буде каратися таким же штрафом (зараз - 255 грн.), Додатково пакет санкцій може бути доповнений позбавленням прав на термін до півроку.

За словами доповідача, зниження швидкісного порогу руху в населених пунктах з 60 до 50 км / ч істотно скоротить кількість небезпечних ситуацій на дорогах. Так, гальмівний шлях автомобіля скорочується з 55 до 40 м, а вірогідність смертельного результату для пішохода знижується з 82 до 20%. Подібне обмеження діє в країнах Європи і США.

Ще суворіше покарають тих, хто сідає за кермо без прав. Такий водій на перший раз розлучиться з 10 тисячами грн. (а якщо його раніше вже позбавили прав - то 20 тисяч). Повторне виявлення відсутності прав полегшить гаманець автомобіліста вже на 40 тисяч грн.

Слідами резонансного харківського ДТП був запропонований новий порядок оформлення водійських посвідчень. Новачки після іспиту будуть отримувати права терміном дії 2 роки. Якщо за цей час автомобіліст не "засвітився» в хроніці ДТП, йому автоматично видаються нові права, з терміном дії 30 років. В іншому випадку, якщо новачок отримав мінімум три стягнення, йому належить переекзаменування.

Посилять і відповідальність за керування автомобілем в нетверезому стані. Заподіяння тілесних ушкоджень в результаті ДТП з вини людини напідпитку водія може спричинити тюремне ув'язнення навіть в разі травм середньої тяжкості, а винуватець може бути позбавлений прав на термін до 10 років. Щодо любителів спиртного пропонується не застосовувати статті законів, що дозволяють уникнути відповідальності: передавати справу на розгляд громадською організацією або трудовим колективом, а також звільняти від адміністративної відповідальності при незначності наслідків. За словами міністра, за 9 міс. 2017 р понад 500 чоловік уникли покарань за нетверезу їзду подібним чином.

Глава МВС озвучив гнітючу статистику ДТП на українських дорогах. З початку 2017 року здійснено майже 117 тисяч ДТП, з яких 19 тисяч - з постраждалими. Щодня в дорожніх аваріях гине 8 і отримує травми 92 людини.


Для реалізації задуманого на розгляд Кабміну винесено три проекти постанов, що стосуються Правил дорожнього руху, а також нове Положення про порядок видачі посвідчення водія та Положення про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень. Разом з цим МВС підготувало законопроект про внесення змін до КпАП. «Найближчим часом пакет документів буде переданий до Верховної Ради України. Сподіваюся на підтримку депутатського корпусу і термінове прийняття відповідних рішень », - сказав Арсен Аваков.

googlef3f44d3f0ec0258c.html